• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
گروه خبري : اخبار دنیای موسیقی
تاريخ انتشار : 1399/02/12 - 09:54
كد :69

فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

دبیر جشنواره چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان از انتشار فراخوان این جشنواره برای رده های سنی ۱۵ تا ۱۸ سال، ۱۹ تا ۲۳ سال و ۲۴ تا ۲۹ سال خبر داد.

فراخوان جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد، چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری آقای هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌شود، این جشنواره موسیقی در سه بخش دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک و موسیقی نواحی ایران برگزار خواهد گردید.

چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

بخش موسیقی کلاسیک، نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن، در بخش موسیقی دستگاهی ایران، خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی و در در بخش موسیقی نواحی ایران، خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت. همچنین در حوزه موسیقی دستگاهی، بخشی برای حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی و بخشی نیز با عنوان بخش ویژه موسیقی دستگاهی آفرینش در تکنوازی در نظر گرفته شده است.

این جشنواره در سه گروه سنی «الف» (۱۵ تا ۱۸ سال، متولدین سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴)، «ب» (۱۹ تا ۲۳ سال، متولدین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰) و «ج» (۲۴ تا ۲۹ سال، متولدین سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) برگزار می‌شود. متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است نیز، در صورت آمادگی و تمایل، می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه الف ارسال کنند.

چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

در مرحله اول جشنواره باید رپرتوارِ مشخص‌شده برای هر بخش به صورت ویدئویی ضبط و در موعد مقرر یعنی حداکثر تا تاریخ 1399/02/31 همراه با فرم ثبت‌نام و مدارکِ مندرج در فراخوان، به صورت الکترونیکی در سایت انجمن موسیقی ایران در بخش بانک اطلاعات موسیقی کشور به نشانی nay.ir/bamak بارگذاری شود. پذیرش آثار در سامانۀ بامک (بانک اطلاعات موسیقی کشور) از 139/01/16 تا 1399/02/31 فعال خواهد بود. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی توسط هیئت‌های داوری از منتخبین برای شرکت در مرحله نهایی و اجرای صحنه‌ای در جشنواره از اواخر تیر تا اواخر مرداد ۱۳۹۹، در تهران دعوت به عمل خواهد آمد. هر گونه تغییر احتمالی در زمان و نحوه برگزاری مرحله نهایی جشنواره از طریق سایت رسمی انجمن موسیقی ایران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزییات این دوره از جشنواره به سایت انجمن موسیقی ایران مراجعه کنند.