• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

قیمت کلاس کمانچه در کرج

آموزشگاه موسیقی سرنا يزرگترين و معتبر ترين آموزشگاه موسيقي در کرج با کادری بسیار مجرب آماده برگزاری کلاس کمانچه در کرج می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت کلاس کمانچه در کرج می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
 

آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا : کرج - میدان شهدا - روبروی بانک ملی، جنب برج نوا

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647      026-32253482

 
قیمت کلاس کمانچه در کرج
 

آموزش کمانچه در کرج

کَمانچه یکی از سازهای موسیقی ایرانی است. این ساز علاوه بر شکم، دسته و سر، در انتهای پایینی ساز، پایه‌ای دارد که روی زمین یا زانوی نوازنده قرار می‌گیرد. نوعی از کمانچه معروف به کمانچه لری وجود دارد که پشت باز است و مردمان لر به آن «تال» می‌گویند. دسته کمانچه بر خلاف قسمت کاسه تقریبا به صورت یک شکل ساخته می شود.
از دوران صفویه به بعد ساز کمانچه یکی از ارکان مهم موسیقی ایرانی به شمار می آید.کمانچه در قدیم دارای ۳ سیم و در شکل تکامل یافته امروزی دارای ۴ سیم است و در قسمت بالای ساز ۴ عدد گوشی برای کوک کردن ساز تعبیه شده است.
جنس سیمهای کمانچه در قدیم از جنس روده حیوانات یا ابریشم و امروزه از سیمهای ویولن استفاده می شود.بخش آرشه کمانچه که از جنس موی اسب ساخته می شود ،یک چوب به طول حدود ۶۰ سانتی متر است که از یک طرف انحنا دارد.
ساز کمانچه در نقاط مرکزی ایران علی الخصوص استان لرستان رایج است و در سالهای اخیر این ساز توانسته در تک نوازی های و گروه نوازی ها نقش مهم و پررنگی داشته باشد.

کلاس کمانچه در کرج

نوازنده در حالت نشسته پایهٔ کـمانچه را روی زمین یا صندلی یا زانو قرار می‌دهد و به وسیله آرشه (در پارسی کمانه) آن را می‌نوازد. ساز در موقع اجرا کمی حول محور خود می‌چرخد و همین عمل تماس آرشه با سیم‌ها را آسان‌تر می‌کند. نوازنده ساز را به‌طور قائم در دست چپ می‌گیرد و انگشتان همان دست را روی دسته بر روی سیم‌ها می‌لغزاند و آرشه را با دست راست به روی سیم‌ها می‌کشد.

آموزشگاه کمانچه در کرج

در جلسات اولیه آموزش کمانچه در کرج در صورتیکه با تئوری موسیقی آشنایی نداشته باشید ،با مباحث تئوری موسیقی که شامل نت خوانی ،آشنایی با انواع ریتم و … است آشنا خواهید شد. در جلسات بعدی کلاس کمانچه در کرج ،تمرینات آرشه کشی روی سیم های مختلف این ساز و انگشت گذاری روی سیم ها با دست چپ با انگشتان ۱ ۲ و ۳ کار می شود . پس از گذراندن این مراحل از یادگیری ساز کمانچه وارد مرحله اجرای قطعات ،اتودها ،تکنیک ها و تصنیف های مختلف که باعث افزایش توانایی و تسلط بر نوازندگی این ساز خواهید شد.