• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

اصطلاحات موسیقی کلاسیک

موسیقی کلاسیک نوعی موسیقی است که در این دوره به وجود آمده است . در این دوره متفکران در پی پیدا کردن کمال در همه ی حوزه ها بودند و موسیقی بیش از هر رشته ی دیگری تلاش دارد تا مسیر تکامل خود را بپیماید. موسیقی کلاسیک تعریف های گوناگونی دارد . بعضی آنرا یک موسیقی جدی می نامند. گروهی آنرا یک موسیقی سطح بالا و متفکرانه می دانند که صرفا افراد تحصیل کرده به آن رغبت نشان می دهند و گروهی دیگر آنرا یک موسیقی هنری می دانند اما در حقیقت موسیقی کلاسیک یک موسیقی دقیق است. که در آن سازبندی ، سرعت اجرای قطعه و .... باید دقیق انجام گیرد و این مهم ، نیازمند سوادبیشتری از سایر رشته های موسیقی است. از ویژگی هایی که برای موسیقی کلاسیک می توان در نظر گرفت این است که باید دقیقا از روی نت خوانده شود. 

آموزشگاه موسیقی سرنا 

اصطلاحات موسیقی کلاسیک
 این اصطلاحات تعاریف پایه ای در موسیقی هستند. لذا دانستن آن ها چه قصد آموزش موسیقی کلاسیک داشته باشید یا نه برای شما سود آور خواهد بود.

آدرس آکادمی موسیقی سرنا: کرج، میدان شهدا، روبروی بانک ملی، جنب برج نوا
  sornamusicac@
شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا:
026-32253482
026-32263647
 
 www.sorna-music.ir   

ارکستر سمفونی

ارکستر شامل یک گروه موسیقی بزرگ از نوازندگان است که توانایی نواختن هر نوع موسیقی را دارد. البته ارکسترها معمولا موسیقی کلاسیک مینوازند. نوازنددگان یک ارکستر گاها حتی به صد نفر هم میرسد. ارکسترها به خاطر وجود نوازندگان و علاقه مندان زیاد معمولا در تالار بزرگ اجرا میشود. سازهای موجود انواع سازهای بادی و زهی و ضربی است.نوازندگان این ارکستر گاهی یک خواننده یا گروه همسرایان(کُر) را همراهی می کنند. بیشتر شهرهای بزرگ جهان دارای یک یا چند ارکستر سمفونی هستند که بعضی از آنها شهرت جهانی دارند. مانند ارکستر فیلارمونیک برلین وین نیویورک و توکیو و ارکستر سمفونی لندن.

ارکستر مجلسی 

ارکستر مجلسی نوع کوچکتری از ارکستر سمفونیک است که در آن تعداد نفرات کمتر بوده و نیاز به سالن بزرگ و مجلل ندارد . در این نوع ارکستر بیشتر از ساز های زهی ، چوبی و کوبه ای استفاده میشود . قدمت این ارکستر به قرن هفدهم نیز میرسد .

ارکسترهای زهی 

ارکستر سازهای زهی در حدود۲۰ نوازنده دارد. در این ارکستر فقط سازهای زهی به کار می رود. این ارکستر هم موسیقی کلاسیک و هم موسیقی جدید می نوازد

ارکستر فیلارمونیک 

به مجموعه زبردست ترین و ماهر ترین نوازندگان یک شهر ، ارکستر فلارمونیک آن شهر می گویند . ارکستر های فلارمونیک می تواند بزرگ و کوچک باشد و جزو دسته بندی ارکستر ها محسوب نمی شود .
 
برای مشاهده تمامی عکس های مربوط به کنسرت ارکستر کلاسیک آموزشگاه موسیقی سرنا کلیک کنید.

اصطلاحات موسیقی کلاسیک

رهبر ارکستر 

رهبر قلب یک ارکستر محسوب می شود . رهبر ارکستر همیشه دفتر نتی که پارتی تور نامیده می شود به همراه خود دارد  . هر آهنگسازی که قطعه ای می نویسد باید برای آن یک پارتی تور نیز تهیه کند .معمولا کنسرت سمفونیک ها ، گروه های کر، کنسرت مجلسی ها و … دارای رهبر ارکستر هستند .رهبر ارکستر با تکان دادن چوب خود که کونداکتینگ باتون نامیده می شود بیت و یا تمپو هر لحظه را به نوازندگان نشان می دهد .

سمفونی 

سمفونی به یک قطعه موسیقیایی گفته می شود که توسط ارکستر نواخته می شود و شامل چند موومنت است . باخ، بتهوون، موتزارت و هایدن از بزرگترین سمفونی نویسان تاریخ بوده اند .

کنسرتو 

به قطعه موسیقیایی گفته می شود که معمولا به صورت دو نوازی بین گروه ارکستر و سازی دیگر نواخته می شود و مانند سمفونی دارای چند موومنت است . در کنسرتو در واقع محور اصلی یک ساز است و بقیه ارکستر او را همراهی می کنند .

بهترین آموزشگاه موسیقی کرج

آموزش موسیقی ایرانی 

 

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*