• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

موسیقی کلاسیک

موسیقی کلاسیک نوعی موسیقی است که در این دوره به وجود آمده است . در این دوره متفکران در پی پیدا کردن کمال در همه ی حوزه ها بودند و موسیقی بیش از هر رشته ی دیگری تلاش دارد تا مسیر تکامل خود را بپیماید. موسیقی کلاسیک تعریف های گوناگونی دارد . بعضی آنرا یک موسیقی جدی می نامند. گروهی آنرا یک موسیقی سطح بالا و متفکرانه می دانند که صرفا افراد تحصیل کرده به آن رغبت نشان می دهند و گروهی دیگر آنرا یک موسیقی هنری می دانند اما در حقیقت موسیقی کلاسیک یک موسیقی دقیق است. که در آن سازبندی ، سرعت اجرای قطعه و.. باید دقیق انجام گیرد و این مهم ، نیازمند سوادبیشتری از سایر رشته های موسیقی است. از ویژگی هایی که برای موسیقی کلاسیک می توان در نظر گرفت این است که باید دقیقا از روی نت خوانده شود.


 

تفاوت موسیقی پاپ و کلاسیک

موسیقی پاپ معمولا به هدف تجاری و مالی تولید می شود و در واقع موسیقی پاپ به عنوان یک صنعت شناخته میشود نه هنر. البته این موسیقی را میتوان در حیطه بازار، ایدئولوژی، تولید و زیبایی شناسی گنجاند. در یک کلام می توان گفت موسیقی پاپ بگونه ای طراحی شده است که بریا همه جذاب باشد و در واقع عامه پسند است. موسیقی کلاسیک نامی است که به سنت موسیقی هنری غرب می دهند اما دلیل خاصی برای این نام گذاری وجود ندارد. در موسیقی کلاسیک ، موسیقی از قید و بند تقلید، بیان ،معرفی، در خدمت بودن حتی سرگرمی های اجباری آزاد شد و در نتیجه آن چیزی که مورد اهمیت واقع گشت خود اصل موسیقی است.
موسیقی کلاسیک

تعریف موسیقی کلاسیک

سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که تعریف درست موسیقی کلاسیک چیست؟ برای پاسخ به این سوال پاسخ یکسانی وجود ندارد!برخی موسیقی کلاسیک را یک موسیقی جدی تعریف می‌کنند. اما آیا موسیقی گروه راکی مثل پینک فلوید شوخی است؟! آیا موسیقی جنگ قبایل بدوی در هنگام نبرد یا قبل از نبرد خیلی جدی‌تر از سمفونی‌های موتزارت نیستند؟!
بعضی معتقدند موسیقی کلاسیک نوعی موسیقی سطح بالا است که فقط افراد تحصیل کرده و آگاه به موسیقی آن را درک می‌کنند. این نیز ادعای غلطی است. برای مثال در سمفونی‌های چایکوفسکی بیش از ۱۰۰ ساز هم‌نوازی می‌کنند، حال فردی که تحصیلات موسیقی ندارد و گوش تربیت شده‌ای ندارد چطور می‌تواند تمام صد ساز که حداقل ۵ خط ملودیک و ریتمیک را به طور هم زمان اجرا می‌کنند، بشنود و متوجه شود که روند هارمونیکی که در این موسیقی هست بسیار پیچیده‌تر از موسیقی‌های دیگر است!
 برخی دیگر از افراد موسیقی کلاسیک را موسیقی هنری می‌نامند. اما منظور از موسیقی هنری چیست؟ اگر منظور موسیقی برتر است که برای پاسخ به آن دوباره پاراگراف قبل را بخوانید و اگر منظور موسیقی خلاقانه است، خوب مگر در موسیقی گروه بیتل‌ها خلاقیت وجود ندارد؟! دسته‌ی دیگری هم موسیقی کلاسیک را موسیقی ارکستری می‌دانند. در حالی که نوکتورن‌های شوپن فقط با یک پیانو اجرا می‌شوند و در عین حال کلاسیک هم هستند؛ و برعکس آیا متالیکا یا پینک فلوید با ارکستر اجرا نمی‌شوند؟ آیا هیچوقت ندیده‌اید که یک قطعه پاپ ایرانی به صورت کاملا ارکسترال اجرا شود؟ لئونارد برنشتاین در تعریف موسیقی کلاسیک گفته است: «به آن موسیقی، کلاسیک می‌گوییم که دقیق باشد».

 

تاریخچه موسیقی کلاسیک

(سال‌های ۱۷۳۰ تا ۱۸۲۰ میلادی). در این دوران تزیینات دوره باروک از بین رفته و موسیقی از پیچیدگی به سمت سادگی حرکت کرد و ساختار موسیقی بیشتر به شکل هوموفونیک (دارای یک ملودی غالب) درآمد. سمفونی در این دوران شکل گرفت و پیانو که در اواخر دوران باروک اختراع شده بود، در آثار این دوران نقش بسیار مهمی پیدا کرد.
هایدن و موتسارت اتریشی و بتهوون آلمانی از مشهورترین چهره‌های موسیقی این دوران هستند. شاید موتسارت و بتهوون به همراه باخ سه چهره برتر کل تاریخ موسیقی کلاسیک باشند.
موسیقی کلاسیک 

 

 

 آموزشگاه موسیقی در کرج

موسیقی کلاسیک ایرانی چیست

تفاوت موسیقی کلاسیک و سنتی

انواع موسیقی کلاسیک

آواز کلاسیک چیست؟

موسیقی کلاسیک بتهوون

آموزش موسیقی در کرج

کلاس موسیقی در کرج

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*