• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

هزینه کلاس تنبک در کرج

آموزش تنبک به عنوان اساس و پایه آموزش ریتم و ضرب در موسیقی ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع تنبک نقش اصلی در نگه داشتن ریتم و ضرب در موسیقی ایرانی و گروه نوازی سازهای ایرانی بازی می کند. کلاس آموزش تنبک در کرج در آموزشگاه موسیقی سرنا توسط اساتید حرفه ای برگزار میشود. برای اطلاع از هزینه کلاس تنبک در کرج با شماره های این آموزشگاه موسیقی در ارتباط باشید.
 

آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا : کرج - میدان شهدا - روبروی بانک ملی، جنب برج نوا

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647    026-32253482

 
هزینه کلاس تنبک در کرج

آموزشگاه تنبک در کرج

تمبک از سری ساز های کوبه ای است و تنها ساز کوبه ای محسوب می شود که براي نواختن آن مجبور به استفاده از هر دو دست و همه‌ي ده انگشت خود هستيد. به همين خاطر تنبک به قدرت و عضله‌هاي قوي دستان احتياج دارد. بر خلاف سازهاي ديگر براي نواختن تنبک از نت‌هاي مرسوم موسيقي استفاده نمي‌شود و تنبک نوازان زبان يادگيري مختص خودشان را دارند. ساز کوبه ای را می توان اولین سازی عنوان کرد که بشر به آن دست پیدا کرده است که از آن برای ترساندن حیوانات و یا اطلاع رسانی به یکدیگر استفاده می کردند.

آموزش تنبک در کرج

تکنیک های آموزش تنبک در کرج ارتباط مستقیم با طرز نگه داشتن این ساز دارد. هنگام نوازندگی تنبک، ساز را افقی و به صورتی که دهانه بزرگ ­تر رو به بیرون باشد، روی ران پا می گذارند و با دو دست به روی پوست آن ضربه می ­زنند. گاه از بدنه برای تولید صدا استفاده می شود. شیارهای روی بدنه نیز از لغزیدن تنبک هنگام نواختن جلو گیری می کنند و هنگام نوازندگی با کشیدن ناخن و انگشتر صدای خاص ایجاد می کنند.
براي يادگيری تنبک هيچ محدوديت سني وجود ندارد؛ به همين خاطر در سايزهای مختلف ساخته مي‌شود و هر فردي مي‌تواند با علاقه و تمرين در نوازندگي اين ساز پيشرفت کند.

گام اول برای شروع آموزش تنبک چیست؟

در قدم اول تهیه ساز تنبک نکته مهمی است که باید زیر نظر یک کارشناس موسیقی انجام شود. پس از تهیه یک ساز خوب و خوش صدا، می توان از طریق آموزشگاه موسیقی و یا تدریس خصوصی تنبک  آموزش را آغاز کرد. در کنار آن استاد مربوطه، کتاب و لوازم مورد نیاز را به شما معرفی خواهد کرد.

برای آموزش تنبک از چه روشی استفاده می شود؟

در ابتدای آموزش، استاد مطالب کلی و ساختار ساز را برای شما توضیح می دهد.آموزش تنبک به 2 سبک نت خوانی و یا گوشی انجام می شود که هر دو روش با توجه به شرایط و سن هنرجویان قابل انجام است. در روش گوشی از طریق آموزش و ضبط ریتمها و تمرین روی آنها می توان به نتایج خوبی رسید. در روش نت خوانی نیز، ابتدا استاد جای نتها را روی تنبک برای شما مشخص می کند. پس از آن یک سری قطعات تمرینی برای قویتر شدن انگشتان و هماهنگی دستها و در ادامه ریتم های مختلف ایرانی را به شما آموزش داده و به تدریج در  تدریس تنبک پیش می رود تا پس از اتمام کتب مقدماتی به سراغ کتابهای پیشرفته تر برود.

 
هزینه کلاس تنبک در کرج

 
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*