• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
 • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
 • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
 • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
 • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

آموزش تخصصی دف در کرج

آموزش دف در کرج

آموزش دف در کرج، بدون موسیقی زندگی خالی از احساس و آرامش است و ساز دف یکی از شادترین سازهایی که برای یادگیری نی توانید انتخاب کنید. آکادمی موسیقی سرنا مناسبترین محیط برای آموزش دف را در مرکز شهر کرج برای شما تدارک دیده است و اساتید برتر این ساز را گرد هم آورده تا آموزش های هدفمند را به شما عزیزان ارائه گردد.
در ضمن برای یادگیری بهتر موسیقی گروه کوبه ای در آکادمی موسیقی سرنا تشکیل شده است که جندین بار در سال به برگزاری رسیتال های موسیقی می گردازند و هنر خود را برای تماشاچیان به نمایش می گذارند. برای دیدن آخرین رسیتال برگزار شده اینجا کلیک کنید.
کلاس دف در کرج

برای حرفه ای نواختن یک ساز بهتر است که والدین علاقمند فرزندانشان را از سنین کودکی با آموزش های کاربردی ساز محبوبشان آشنا سازند. مثلا اگر به ساز های زهی علاقه دارد دانستن تفاوت این سازها نیز ضروریست. هیچکس نمی تواند بگوید کدام ساز بهتر است چون هر کسی با توجه به علاقه و استعدادی که دارد به سمت نوعی از موسیقی می رود تا حرف دلش را از طریق آن بنوازد. در این بخش از توضیحات میخواهیم بهترین آموزشگاه موسیقی در زمینه آموزش تخصصی دف را در کرج به شما معرفی نماییم.

آموزش دف کرج

آموزش دف در کرج

آموزش دف نوازی با فراگیری نحوه نگه داشتن ساز و نواختن حرکات پایه ای آغاز می گردد و در روند آموزش از کتاب اساتید بزرگ و حرفه ای استفاده می شود. به طور کلی کلاس آموزش دف نوازی شامل سه دوره ی مقدماتی،متوسطه و عالی می باشد که تئوری موسیقی ،مبانی وزن خوانی و دیکته موسیقی بسته به سطح دوره ها به موازات آموزش داده میشود.دوره مقدماتی شامل : فراگیری ریتم های ساده ، ترکیبی ، الگو های محلی و خانقاهی ، استفاده صحیح از حلقه ها و آشنایی با ریز می باشد.
در دوره ی متوسطه مباحثی از قبیل : فراگیری ریتم های لنگ ، هم نوازی ، تکنوازی و نواختن انواع ریز مطرح می شود. و نهایتا در دوره ی عالی ، تکنیک های تکمیلی ، ریتم های غیر ایرانی ، وزن های پیچیده ، تمرین های تمرکزی ، ریز های خاص ،اصول نوشتن قطعه و بداهه نوازی ، آموزش داده می شود.

گروه دف زن آکادمی موسیقی سرنا 

 

آکادمی موسیقی سرنا 

آموزشگاه موسیقی سرنا با هدف آموزش آکادمیک با شیوه ای نوین از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نمود و برای دستیابی به این مهم سعی نمود بستری فراهم کند تا علاقمندان به موسیقی بتوانند در جهت رشد و اعتلای هنر والای موسیقی قدم بردارند.
این مجموعه با آموزش انواع سازها در تلاش است بهترین و به روزترین آموزش ها را در این زمینه داشته باشد و هنرجویانی با استعداد را پرورش دهد. در آلبوم کاری این آموزشگاه اجرای انواع کنسرت ها و ارکست ها را می توانید مشاهده نمایید.

کلاس آموزش دف در کرج

آدرس آکادمی موسیقی سرنا: کرج، میدان شهدا، روبروی بانک ملی، جنب برج نوا
  sornamusicac@
شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا:
026-32253482
026-32263647
 
 www.sorna-music.ir 

کلاس آموزش دف در کرج

ساز دف یکی از سازهای کوبه ای می باشد که دارای حلقه ای چوبی است که پوست نازکی بر آن کشیده شده است و با ضربه های انگشت نواخته می شود .در موسیقی ایرانی این ساز از سازهای ضربی و شبیه به دایره ولی بزرگ تر از آن و با صدای بم تر وجود دارد.نواختن دف از دیرباز دارای طرفداران زیادی بوده است که هم اکنون افراد زیادی تمایل به آموزش دف دارند اما به دلیل نداشتن زمان کافی و هزینه سنگین کلاس های خصوصی از یادگیری این ساز دور می مانند از این رو سایت ریتم ساز مناسب با خواسته علاقمندان به موسیقی پکیج های آموزشی از مقدماتی تا پیشرفته دف نوازی را در اختیار هنرجویان قرار داده است که این عزیزان می توانند با استفاده از دکمه خرید موجود در سایت به تهیه مجموعه های آموزشی به صورت پستی بپردازند که در این صورت بسته درخواستی از طریق پست ارسال می گردد.

ساختمان دف

کلاف اصلی دف، بدنه‌ای استوانه‌شکل و کوتاه از جنس چوب است که در یک طرف آن استوانه، پوست حیوانات یا پلاستیک کشیده‌شده‌است (بهترین نوع دف، با پوست حیوانات و در فصل بهار ساخته می‌شود). ابتدا و انتهای قاب اصلی با برش زاویه‌دار (اصطلاحاً برش فارسی) به هم چسبیده می‌شوند و ضخامت یک سمت از کلاف با تراشیدن چوب کمتر شده و پوست با سریش روی این لبه می‌چسبد و با گل‌میخ محکم می‌شود. ساختمان دف از کلاف اصلی، پوست، حلقه‌ها و گل‌ میخ‌ها تشکیل شده است:

اجزای دف 

کمانه
کمانه حلقه‌ای چوبی است با عرض ۵ الی ۶٫۵ سانتی‌متر (تفاوت در اندازه به دلیل تفاوت در اندازه دستان نوازندگان این ساز است و اینکه این ساز برای دستان خانم‌ها نیز مناسب باشد) با دایره‌ای به قطر ۵۰ الی ۵۵ سانتی‌متر که کمتر به اندازه‌های کوچکتر یا بزرگتر دیده می‌شود. ضخامت چوب از طرف پوست، به ۲ الی ۳ میلیمتر و از طرف پشت به ۱٫۵ سانتی‌متر می‌رسد. در صورتی که کمانه به شکل دایره ساخته شده و از تقارن کامل برخوردار باشد و پوست از طرفین یکسان کشیده شود، ساز صدای بسیار مطلوبی خواهد داشت. روی قسمت پشت چوب، یک فرو رفتگی ایجاد می‌گردد که محل استقرار انگشت شست می‌باشد و اصطلاحاً آنرا شستی می‌گویند. کمانه دو گونه است:

کمانه یک کمه
از چوبی با قطر ۱٫۵ سانتی‌متر تهیه می‌گردد. دو سر چوب را طوری به یکدیگر متصل می‌کنند که به شکل دایره شود. این نوع کمانه، کم‌تر بر اثر فشار پوست کج می‌شود و از نظر وزن، نسبت به نوع دیگر، سبک‌تر است.

کمانه دو کمه
از دو چوب با قطری در حدود نیم سانتی‌متر که روی هم پرس شده‌اند ساخته می‌شود. این نوع کمانه سنگین تر می‌باشد اما در برابر فشار پوست، مقاوم تر است. بر روی دف پوستی کشیده شده است که می تواند از جنس پوست طبیعی و یا مصنوعی باشد.پوست مصنوعی نسبت به پوست‌ های طبیعی از برخی جهات ترجیح دارد که از جمله آن می‌توان به :
 • داشتن کوک ثابت
 • یک دستی ضخامت سطح پوست دف
 • یکسان بودن کشش و یک دستی مواد سازنده در کل پوست
 • عدم جذب رطوبت و عدم تغییر حالت بر اثر آن
 • تاب برنداشتن کمانه به دلیل کشش یک سان پوست
 • صدای استاندارد شده همانند دیگر سازهای ارکستر
 • تجزیه نشدن توسط باکتری‌ها و میکروب‌ها
 • نداشتن بوی نا مطبوع
و عدم ایجاد بیماری و حساسیت اشاره کرد.

حلقه‌ها
در جدار داخل کمانه، میخ‌ها قلاب مانندی تعبیه می‌گردد که روی آنها حلقه‌های فلزی ۳تایی یا ۴تایی و با فاصله ۳ سانتی‌متر از پوست و ۱ سانتی‌متر از دسته پهلویی نصب می‌گردند. این حلقه‌ها را با نام دیگری چون جلاجل نیز می‌شناسند.
گل میخ‌ ها
به منظور مهار کردن و نگاه داشتن پوست روی کمانه در قسمت پشت، روی ضخامت ۵/۱ سانتی‌متری، کمانه پوست را به وسیلهٔ میخ‌های سر تخت (شبیه به پونز) مهار می‌کنند.
این ساز به سادگی و بصورت آنلاین قابل یادگیری می باشد. چنانچه مشتاق یادگیری هستید درخواست ثبت نام خود را به وب نوازان بدهید.

آموزش تخصصی دف در کرج
 

آموزشگاه موسیقی سرنا با مجرب ترین کادر آموزشی خود بهترین روش های آموزشی را در این مجموعه ارائه می دهد و از اساتید حرفه ای و با تجربه ای که در این آموزشگاه فعالیت دارند می توان به عنوان بهترین آکادمی موسیقی در کرج نام برد. 

قیمت آموزش دف

آموزشگاه موسیقی در کرج

آموزش ساز دف در کرج