• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

کلاس مخصوص موسیقی

آموزشگاه موسیقی نوجوانان

کلاس مخصوص موسیقی، امروزه اغلب نوجوانان با سازهایی مانند ویلون، ریکوردر و یا پیانو در شاخه غربی و با سازهایی چون سه تار و سنتور در شاخه ایرانی کار را آغاز می کنند. اما نکته مهم آن است که بتوان در مدت فراگیری، تشخیص داد که آیا نوجوان با ساز خود ارتباط لازم را برقرار کرده یا خیر؟ اگر نوجوان شما بی صبرانه منتظر فرا رسیدن زمان کلاس خود می شود و یا اغلب با ساز خود خلوت می کند شک نکنید که انتخاب درستی انجام داده اید.
 

 نکات مربوط به کلاس مخصوص موسیقی

موسیقی سراسر احساس و هیجان است. این موسیقی ، باید قادر باشد انرژی و هیجانات یک نوجوان را بیرون بیاورد و روحیه آور و شاداب سازد. با ظهور موسیقی های جدید غربی و ورود آن به جمع موسیقی های ایرانی و به تبع آن، جذب جوانان و نوجوانان به این نوع موسیقی ها، بسترسازی برای ترویج بیشتر موسیقی ایرانی بیش از پیش ضروری می نماید.
 
کلاس مخصوص موسیقی
 

اهمیت موسیقی نوجوانان

تولید آثار فاخر موسیقی، نوآوری در موسیقی ایرانی مناسب با ذائقه قشر امروزی و حمایت از هنرمندان موسیقی ایرانی از جمله عواملی هستند که می تواند زمینه ساز ترویج این هنر در میان قشری از جامعه شود که بیشترین و تاثیرگذارترین جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و شاید بهتر باشد بگوییم که یکی از مهم ترین عوامل ترویج موسیقی فاخر ایرانی را می توان آموزش درست آن عنوان کرد.یکی از موسیقی های مورد علاقه جوانان ، موسیقی پاپ می باشد که یک سبک از موسیقی عامه‌پسند است و معمولاً در مقابل موسیقی کلاسیک و فولک قرار می‌گیرد و از آن‌ها متمایز است.
 

موسیقی مخصوص نوجوانان

موسیقی پاپ تنها کمی قبل از راک به وجود آمد، یعنی حدود دهه¬ی ۴۰ـ۵۰ میلادی. در این سبک که ممکن بود تنها با ساز اجرا شود یا همراهی ساز و خواننده را در خود داشته باشد تا حدود زیادی از عناصر موسیقی کلاسیک استفاده میشد.
 
موسیقی مخصوص نوجوانان
نکته ای که قابل توجه است اینست که موسیقی آثار روانشناسی بر فرد می گذارد و در انتخاب نوع موسیقی این نکته را باید در نظر داشت که باعث استرس و اضطراب در جوان نگردد و باعث آرامش وی گردد.
امروزه موسیقــی از حد یک سرگرمی یــا هیجان فراتر رفته ، به طوری که تأثیراتِ  شناختی آن به عنوان یک روش در افزایش توان ذهنی، تمرکز، مهارتهای حرکتی و هماهنگی حواس از هر روش دیگری قوی تر و مناسب تر می نماید. به عنوان مثال می توان به هوشیارتر و دقیق تر بودن کودکان آشنا به موسیقی نسبت به محرکهای شنوداری  اشاره نمود.

آکادمی موسیقی کودکان

کودکان به کشف دنیای پیرامون خود که سرشار از صدا و موسیقی است، علاقه فراوانی دارند. به نظر میرسد که این محرکهای شنیداری می توانند از طریق ابزارهای بازی، منجر به ارضاء کنجکاوی های کودک شوند. به علاوه کودکان به گونه ای فعال به دنبال کشف و درک محیط موسیقایی خود هستند و به طور طبیعی؛ به صداها، آواز و سازهای موسیقایی در دوره آموزشی تمایل نشان می دهند.  بسیاری از مربیان بر این باورند که امروزه موسیقی همراه همیشگی کودکان است،  چه آنان که از طریق رادیو، تلویزیون، ضبط صوت و در مکانهای عمومی موسیقی را می شنوند و حتی گروهی از آنان با ابزارهای بازی موسیقایی-در حالیکه آنها را همه جا به همراه دارند- در معرض موسیقی قرار می گیرند. بدین ترتیب تا زمانی که موسیقی با این میزان در دسترس کودکان قرار می گیرد، بهترین کار این است که آنان تحت آموزش قرار بگیرند.       

 آکادمی موسیقی کودک                  

موسیقی کودکان می تواند یکی از عوامل ایجاد نظم برای آنان باشد. اگر نگاهی به عوامل پیشرفت دنیای غرب داشته باشیم اولین نکته چشمگیر آنها انظباط است. آنها از کودکی موسیقی کار می کنند وانجام کار گروهی ایجاد نظم برای آنها می کند. اگر هر کدام از افراد این گروه اجرای ناهماهنگی داشته باشد، دیگران آن را حس می کنند و بنابراین رعایت این هماهنگی باعث پیدایش نظم وآگاهی می شود. موسیقی علاوه بر اینکه مسبب شادی  روحی برای کودکان می شود به طور غیر مستقیم این نظم را در درون آنها به وجود می آورد.   

کلاس مخصوص موسیقی      

امروزه ثابت شده که موسیقـی نقش مهمی در زندگی کودک دارد از مهمترین آنها رشد و تقویت دو سویهُ مغز، رشد و تقویت تکلم و اجتماعی شدن کودک است. وقتی به تاریخ رشد و تکامل بشر توجه می کنیم، مشاهده می شود که موسیقی در تمام لحظات زندگی بشری همواره او را همراهی کرده است. چنانچه ارسطو می گوید: از آنجا که موسیقی در شکل گیری شخصیت تاثیر بسزایی دارد ، لازم اسکه آن را به کودکان خود بیاموزیم.                              
موسیقی موجب لذت و شادی کودکان می شود، مهارتهای تشخیص شنوایی را رشد می دهد و از این طریق باعث تقویت تواناییهای جسمی و حرکتی می شود. موسیقی موجب تعادل و رشد هیجانی (عاطفی) کودک می گردد. موسیقی ،کودکان منزوی را ترغیب می کند تا با یکدیگر سهیم باشند و کودکان پرخاشگرهم در برابر آن کمتر مقاومت می کنند، همچنین کودک حرمت به خود را از کلاس موسیقی در می یابد وبه خود باوری می رسد.                     

مهمترین اهداف موسیقی برای کودکان و نوجوانان

ـ تقویت حس اعتماد به نفس
ـ  شکوفا شدن خلاقیت کودکان و نوجوانان
ـ  درک قوی تر از موسیقی توسط  کودک و نوجوان
ـ  تقویت خوب شنیدن و زبان گفتاری در کودکان و نوجوانان
ـ  پایه گذاری اصول اصلی و زیر بنایی علم موسیقی و شناخت توانایی آنها در موسیقی
ـ تقویت حس همکاری در کار  گروهی که باعث می شود رفتار آنها در زندگی اجتماعی جهتی مثبت بگیرد
ـ همچنین تاثیر مثبت بر روی کودکانی که دارای لکنت زبان، افسردگی، گوشه گیری،پرخاشگری،عدم اعتماد به نفس،بیش فعالی و حتی دارای درک ضعیف از علم ریاضیات هستند.
ـ  هدفمند شدن کودکان و نوجوانان و ایجاد علاقه به موسیقی به طوری که در صد کمی از آنها پس از شروع ساز تخصصی مایل به ترک تحصیل کلاسهای موسیقی هستند.
ـ  آشنایی کودکان و نوجوانان با سازهای ملی و جهانی تا با توجه به علاقه  و  به طور آگاهانه و با نظر مربی اقدام به انتخاب ساز تخصصی کند.
در غرب ، تمرین موسیقــی و هنرهای دیگر را یک وسیله جهت ارتقاء و رشد شخصیت کودکان می بینند و نمی گویند بچـه ها حتماُ باید موسیقی یاد بگیرند و حتماُ باید اجرا کنند. در حالیکه اگر نتوانند،آنها را دلسرد نمی کنند و ذوق شان بدینوسیله نابود نمی شود، بر عکس آنها در مدرسه کنسرت اجرا می کنند (و گاهی حتی اشتباه) هر طور شده اجرا می کنند، تفریح می کنند و با نشاط و سرزنده می شوند. بخش عظیمی از آموزش ، به پدر و مادر ها بستگی دارد. آنها باید به ما اجازه دهند بچه ها را به مسیری هدایت کنیم که خلاقیت آنها بیشتر شود. از بچه ها بخواهند چیزهایی که در کلاس یاد می گیرند را به آنها انتقال دهند. والدینی که درک بیشتری  از اهداف آموزش موسیقی دارند متوجه می شوند که بچه ها حس بهتری پیدا کرده اند ، حس به زندگی ، حس به زیبایی، حس به شاد بودن، حس ریتمیک ، حس اینکه خوب بشنوند و حتی اینکه خوب نقاشی بکشند و تمرکز پیدا کنند.
جامعه ما نیازمند ارتقاء درک علمی از موسیقی است تا بر فضای گسترده و فکورانه عالم موسیقی نظر پیدا کند و موسیقی را بیشتر فهمیده و به خوبی در اختیار گیرد. لازمه این ارتقاء بالا بردن سطح علمی و فرهنگی جامعه است و این مسیر نمی شود مگر اینکه این تغیرات بصورت ریشه ای اعمال شود. ریشه ای، به معنی کار بر روی کودکان  و نوجوانان است. کودکان و نوجوانانی که آینده سازان جامعه هستند و می توانند سطح علمی و فرهنگی جامعه را طی یک یا نسل تحول بخشند.  

 
 آکادمی موسیقی کودک


 

 

 

آموزشگاه موسیقی نوجوان

آموزش موسیقی برای نوجوانان

آموزش موسیقی به نوجوانان

آموزش موسیقی به نوجوان

آموزشگاه موسیقی نوجوان در کرج

آموزش موسیقی برای نوجوانان در کرج

آموزش موسیقی به نوجوان در کرج

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
سوگند
|
1401/02/18 - 14:13
0
0
موسیقی برای نوجوانان چه روزهای هست
پاسخ ها
آکادمی موسیقی سرنا
|
1401/03/10 - 00:25
درود به شما
همه روزه اما باید بفرمایید چه سازی مد نظرتون هست
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*