• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

آموزش نی در کرج

کلاس آموزش نی در کرج

آموزش نی در کرج، تمامی سازهای موسیقی در آکادمی موسیقی سرنا توسط اساتید مجرب آموزش داده می شود، علاوه بر آن محیط آکادمی سرنا نیز محبط مناسبی برای آموزش موسیقی می باشد که با حساسیت های خاصی جهت این امر انتخاب شده است برای اطمینان می توانید از صفحه گالری تصاویر سایت بازدید نمایید و با آکادمی سرنا بیشتر آشنا شوید.
 

یکی از مراکز آموزش ساز نی در کرج آکادمی موسیقی سرنا می باشد که آموزش در این مرکز کاملا بصورت حرفه ای و اصولی توسط اساتید تحصیل کرده و باتجربه انجام میشود که پس از گذراندن سطح یک هنرجو میتواند برای اخذ مدرک مهارت آموزی جهت دریافت دیپلم رسمی موسیقی اقدام کند.
آموزش نی در کرج، آموزش نی  در رده های سنی کودکان ،نوجوانان و بزرگسالان از جمله خدمات آموزشی آمادمی سرنا ست، جهت ثبت نام در کلاس نی نوازی و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس آموزشگاه موسیقی سرنا تماس حاصل فرمایید:

آموزش نی کرج

 

معرفی مختصر ساز نی

ني قديمي ترين ساز بادي ايران است که در ايران از انواع مختلف آن استفاده مي شود.نوعي از ني که کاملترين مي باشد و در موسيقي سنتي ايران به ثبت رسيده و براي آن نت نوشته شده و همچنين از نظر جهاني بعنوان ني ايراني معرفي و ثبت شده ني هفت بند مي باشد . که از نظر حس و قدرت و وسعت صدا در تمامي ساز هاي بادي همنوع خود بي نظير است.سازی است متشکل از یک لوله استوانه ای از جنس نی که سراسر طول آن از هفت بند و شش گره تشکیل شده است.( به این دلیل این ساز را نی هفت بند نیز می گویند).
نی به قطرهای متفاوت از ۵/۱ تا ۳ سانتی متر و طول های مختلف حدود ۳۰ تا ۷۰ سانتی متر ساخته شده،در تمام آنها، روی لوله کمی در قسمت پائین ۵ سوراخ در طرف جلو و یک سوراخ در قسمت عقب قرار گرفته، و در یک یا دو انتهای نی روکشی برنجی با طولی کوتاه لوله نئی را پوشانده است، و لبه لوله در قسمت دهانی آنقدر تیز است که من تواند لای دندان ها قرار گیرد.
نی از انواع سازهای بی زبانه است. هوا از طریق نفس نوازنده از انتهای بالائی به درون فرستاده شده و قسمت اعظم آن از نزدیکترین سوراخ باز خارج می شود.بنابراین باز و بسته شدن سوراخ ها به توسط انگشتان هر دو دست نوازنده، طول هوای مرتعش و طول موج ارتعاش را زیاد و کم کرده و در نتیجه صوت زیر و بم می شود. مي توان گفت که ني يک ساز ساده يا يک ساز پيچيده است. از نظر ساختمان داراي ساختار بسيار ساده همراه با پيچيدگي خاصي است .
ني بطور کلي داراي 6 نوع صدا است که نوازندگان از سه صداي معروف آن بشدت استفاده مي کنند. نی از دسته سازهای محلی است و تقریبا در تمام نقاط ایران معمول است. نوازندگان محلی با ابتکاری سنتی تا اندازه ای از قطع شدن صدای ساز هنگام تازه کردن نفس جلوگیری می کنند.

مقاله مرتبط: معرفی ساز نی

 

آموزش نی در کرج
 

آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا : کرج - میدان شهدا - روبروی بانک ملی، جنب برج نوا

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647
026-32253482

 

آموزش نی نوازی

آموزش نی در کرج

آموزش نی در کرج

کلاس آموزش نی در کرج

آموزش نواختن ساز نی

آموزشگاه موسیقی سرنا

 آموزش نی نواختن

کلاس نی در کرج

آموزش خصوصی نی