• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

آموزش قیچک در کرج

آموزشگاه قیچک در کرج

آموزش قیچک در کرج، آکادمی موسیقی سرنا، به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های موسیقی با بیش از 8 سال سابقه در زمینه آموزش موسیقی و با مدیریت مجرب که خود دارای مدرک کارشناسی ارشد موسیقی است توانسته وظیفه خود را با ارج نهادن به ارزشمندی های موسیقی به خوبی ایفا کند و در حال حاضر با داشتن گروه های موسیقی موفق چندین بار در سال کنسرت هایی را با اجرای هنرجویان خود برگزار می کند.

آموزش انواع ساز قیچک در کرج

ساز قیچک در انواع قیچک معمولی، قیچک محلی و قیچک آلتو و قیچک باس (که برای تامین صدای بم در گروه نوازی‌های ساز‌های ملی ساخته و استفاده می‌شوند)، وجود دارد اما به طور کلی موارد زیر اجزای تشکیل دهنده همه آنها را تشکیل می‌دهند.

آموزش قیچک در کرج، ساز قیچک یک ساز زهی آرشه‌ای مقید است. این ساز هم در موسیقی دستگاهی و ملی و هم در موسیقی محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساز قیچک را هم با آرشه می‌توان نواخت و هم با مضراب.قیچک یک ساز زهی آرشه‌ای مقید است که در ساخت آن از چوب، پوست و فلز استفاده می‌شود. این ساز در ابتدا در موسیقی محلی و نواحی ایران استفاده می‌شد، ولی با گذشت زمان و با تغییرات مختصری که در آن ایجاد شد در گروه نوازی ساز‌های ملی نیز متداول شد و آن را قیچک شهری نامیدند. قیچک محلی بیشتر در بلوچستان و سیستان رواج و کاربرد دارد.
آموزش قیچک در کرج، ساز قیچک شهری برای گروه نوازی ملی و موسیقی دستگاهی استفاده می‌شود. برای نواختن ساز قیچک، ساز را نشسته و به صورت عمودی با دست چپ نگه می‌دارند و با دست راست آرشه را به صورت افقی، در حرکات رفت و برگشت بر سیم می‌کشند. طول این ساز حدود ۵۶ سانتی متر است و اجزای اصلی آن عبارتند از کاسه، دسته و سرپنجه.


 
آموزش قیچک در کرج
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
امین
|
1400/09/30 - 11:38
0
0
سلام فکر نمی کردم ساز قییچک رو کسی در کرج آموزش بده. تبریک میگم به آموزشگاه شما برای خرید ساز هم راهنمایی می کنید؟ چه روزایی کلاس قیچک برگزار میشه؟
پاسخ ها
آکادمی موسیقی سرنا
|
1400/10/05 - 16:03
درود به شما هنردوست گرامی
بله ساز قیچک جز سازهای کمتر شناخته شده میباشد و متاسفانه به این ساز کمتر پرداخته شده اما آکادمی موسیقی سرنا بر اساس سیاستهای خود تلاش دارد سازهایی مانند قیچک را بیشتر حمایت کند.
در همین راستا روزهای شنبه مدرس قیچک در آکادمی سرنا فعالیت میکند و برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن های سرنا تماس حاصل کنید.
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*