• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
 • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
 • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
 • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
 • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

نکات مهم در انتخاب آموزشگاه موسیقی

بهترین آموزشگاه موسیقی

نکات مهم در انتخاب آموزشگاه موسیقی، زمانی که شما تصمیم به یادگیری موسیقی گرفتید باید برای آموزش اصولی و درست به دنبال بهترین آموزشگاه برای آموزش و یادگیری موسیقی باشید. شما در ابتدا برای شروع آموزش باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید که توجه به آن ها شما را در پیشرفت و موفق شدن در زمینه آموزش یاری می کند.
 برای شروع آموزش موسیقی شما باید در ابتدا ساز مورد علاقه خود را پیدا کنید. اگر شما هنوز از سبک های موسیقی اطلاعاتی ندارید و هنوز نتوانسته اید ساز مورد علاقه خود را پیدا کنید باید بیشتر موسیقی گوش کنید و به نواختن انواع سازها توجه بیشتری کنید.
 همچنین شما در گام بعد باید به آموزشگاه موسیقی مورد نظر خود رفته و با اساتید مشورت کنید تا بتوانید یک انتخاب درست برای آموزش ساز پیدا کنید.

نکات مهم در انتخاب آموزشگاه موسیقی

ویژگی های یک آموزشگاه برتر

برای انتخاب یک آموزشگاه برتر شما باید چند مورد را بررسی کنید تا بتوانید با ثبت نام در یک آموزشگاه معتبر به پیشرفت خود در زمینه آموزش کمک کنید.
 1. آموزشگاه باید در درجه اول نزدیک محل سکونت شما باشد تا مسافت زیاد باعث خستگی و دلزدگی شما نشود. 
 2. داشتن فضای آموزشی مناسب یکی دیگراز نکات حائز اهمیت است زیرا امکانات آموزشی بالا باعث بالارفتن راندمان آموزشی می شود.
 3. تحقیق درباره سابقه آموزشی آموزشگاه وموفقیت هایی که آن آموزشگاه کسب کرده مورد بررسی قراردهید و درباره ی دوره هایی که آن آموزشگاه برگزار می شود نیز تحقیق کنید تا متوجه شوید در زمینه آموزش چقدر موفق بوده اند.
 4. یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنیم تحقیق درباره استاد موسیقی است زیرا برای پیشرفت در زمینه موسیقی داشتن یک استاد ماهر و حرفه ای امری ضروری است.
 5. داشتن مدیریت قوی و بااخلاق و داشتن مجوز رسمی از اداره فرهنگ و هنر یکی دیگر از نکاتی است که برای پیدا کردن اموزشگاه برتر باید به آن دقت کنیم.
 6. درباره هنرجویان آموزشگاه تحقیق کنیم زیرا موفقیت یک آموزشگاه خوب بستگی به تعداد موفقیت افراد و هنرجویان دارد. اگریک آموزشگاه مدیریت قوی داشته باشد و استادان برجسته در آنجا به فعالیت بپردازند هنرجویان نیز پیشرفت خوبی در آموزشگاه خواهند داشت.
 7. تجهیزات آموزشگاه یکی دیگر از موارد حائز اهمیت برای داشتن یک آموزشگاه خوب است.
 8. وجود اتاق اکوستیک باعث می شود تا هنرجو کیفیت صدای ساز را بدون نویز شنیده وصدای درست را از ساز خود بشنود که دریادگیری بسیار موثراست.
 9. داشتن شهریه مناسب برای آموزش و ارائه مدرک معتبر نیز گزینه ای است که باید مورد توجه قرارگیرد.
 10.  در آموزشگاه های معتبر و مطرح برای هنرجو های خود کنسرت برگزار می کنند که این اجراها بسیار در بالا بردن اعتماد به نفس هنرجو موثر است. 
 11. داشتن یک پشتیبانی قوی که در صورت نیاز بتوانید با تماس تلفنی و یا تماس ویدیویی با پشتیبان در ارتباط باشید که این امر نیز بسیار در کیفیت آموزش اثرگذار است.
 12. در یک آموزشگاه معتبر و برتر برای تمام سنین کلاس های آموزشی برگزار می شود و تمامی امکانات آموزشی برای هنرجویان از مبتدی تا پیشرفته فراهم است. در این آموزشگاه ها، برای باکیفیت تر شدن هرچه بیشتر آموزش به صورت مداوم، نظر سنجی انجام می شود.
 13. مرحله بعد برای شروع یادگیری تهیه ساز مناسب است. شما برای انتخاب یک ساز مناسب و استاندارد می توانید با استاد خود مشورت کنید تا بتوانید مناسب ترین وبا کیفیت ترین ساز راتهیه کنید.

مزایای آموزش موسیقی خوب

یکی از فواید آموزش موسیقی تقویت عملکرد مغزو بهبود حافظه می باشد. نواختن ساز اضطراب شما را کاهش می دهد و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما می شود.

شروع آموزش موسیقی

بهترین سن شروع آموزش موسیقی ازکودکی و در سن 3 یا 5 سالگی می باشد. آموزش موسیقی به کودکان به حفظ آرامش آن ها کمک می کند و پرخاشگری آن هارا کم می کند و باعث عملکرد بهتر درسی آن ها می شود. بهتر است از ارف که بهترین نوع موسیقی برای کودکان است شروع کنید. موسیقی یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای کودک شما به شمار می رود و داشتن یک محیط گرم و دوستانه به پیشرفت آموزش کودکان کمک می کند. در ارف کودک در محیطی مفرح با نت خوانی آشنا می شود و مفاهیم موسیقی با زبان ساده به او آموزش داده می شود.
در یک آموزشگاه تخصصی و برتر تمام سازهای موسیقی کلاسیک، ارکستری ، سنتی و الکترنیک آموزش داده می شود. همچنین هنرجو باید به دوره های موسیقی مانند سلفژ، صدا سازی، آهنگ سازی و غیره دسترسی داشته باشد و بتواند در صورت نیاز از آن بهره مند شود. از نمونه سازهای کلاسیک می توان به ساز های کوبه ای، بادی، ارگ، پیانو، گیتار، ویولن، ویولن سل و از سازهای سنتی به سنتور کمانچه، سه تار، تار، رباب و غیره اشاره کرد که در آموزشگاه ها توسط اساتید با تجربه برای تمام سنین آموزش داده می شود.