• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

موسیقی و تاثیر معجزه آسای آن بر کودکان

خیلی از والدین آرزو دارند یک فرزند باهوش داشته باشند و خیلی از پدر و مادرها اعتقاد دارند که هوش کودکان ژنیتیکی تعیین می شود،  عده ای دیگر از والدین با استفاده از کلاس های کمک آموزشی و صرف هزینه های هنگفت می خواهند فرزندشان را تبدیل به یک نابغه کنند. اما یک راه میانبر وجود دارد که مطالعات مختلف آن را به اثبات رسانده و آن راه سریع برای نابغه شدن فرزندتان چیزی نیست جز موسیقی.
 
آموزش موسیقی به کودکان کرج

 تاثیر موسیقی بر کودکان

گوش دادن به موسیقی خوب هنگام فعالیت کودکان را باهوش تر می کند

نتیجه یک تحقیق بعد از ده سال

تحقیقی بر روی 75 هزار دانش آموز در طی 10 سال انجام شد که نتیجه آن نشان می دهد کودکانی که به نواختن موسیقی می پردازند نسبت به کسانی که چنین مهارتی را ندارند، دارای توانایی بیشتری در مهارت های خواندن و فهم ریاضیات هستند. مخصوصا کودکانی که در آن آزمایش به تمرین پیانو می پرداختند هوش بیشتری را در این 2 مورد نسبت به دیگر همسالان خود داشتند. همچنین نمرات این دسته از کودکان نسبت به دیگر همکلاسی هایشان در رده بالاتری بود.
 
آموزش پیانو به کودکان کرج

تاثیر موسیقی بر کودکان

جسم، عقل، احساس

موسیقی سه بخش مهم از وجود کودک را به صورت همزمان به فعالیت وا می دارد و آن عقل، احساس و جسم اوست. تحقیقات نشان می دهد گوش دادن به موسیقی کودکان هنگام کارهای روزانه کودکان را باهوش تر می کند یعنی اگر از سنین کودکی برای فرزندتان موسیقی پخش کنید روند ذهنی او را افزایش چشم گیری می دهید اما مطمئنا این دسته از کودکان قابل مقایسه با کودکانی نیستند که به نواختن یک ساز می پردازند و تمرین می کنند.

کودکان زیر 7 سال و موسیقی 

مطالعات دانشمندان نشان می دهد کودکانی که قبل از سن 7 سالگی به تمرین موسیقی می پردازند، باهوش تر هستند که این روند تسریع هوش آنها با بزرگ تر شدنشان همچنان ادامه می یابد. اما نکته جالب تر اینجاست که وقتی شما به یادگیری یک ابزار موسیقی می پردازید درگیر چالشی می شوید که مدام و مدام در زندگی تان ادامه خواهد داشت. مهارت موسیقی نیاز به تمرین و استمرار دارد و این استمرار کودک شما را همزمان با بزرگ شدن دنبال می کند و به او قدرت رویارویی با چالش های زندگی را خواهد داد.

کلاس موسیقی کودکان کرج


 موسیقی و تقویت اعتماد به نفس

یکی از بزرگ ترین مزایایی که نواختن و یادگیری موسیقی برای کودکان به همراه می آورد تقویت اعتماد به نفس آنهاست. وقتی کودک قادر به نواختن یک ساز باشد و بتواند در خلال نواختن شعر کوتاهی را نیز بخواند احساس غرور خاصی کرده درنتیجه به خود و توانایی هایش ایمان پیدا خواهدکرد و این اتفاق باعث رشد اعتماد به نفس او خواهد شد. علاوه بر این نواختن یک آلت موسیقی حس جسارت و شجاعت را در کودک پرورش خواهد داد چون مطمئنا مواقعی پیش خواهد آمد که او در مقابل شما و یا دوستان و اقوام به هنرنمایی بپردازد و درنتیجه چنین کودکی هرگز تبدیل به یک فرد خجالتی  نخواهد شد.

 

   موسیقی سرعت یادگیری را افزایش می دهد

همه افراد می توانند دانش های مختلفی را یاد بگیند ولی زمانی یک شخص برچسب نالغه بودن را می گیرد که سرعت یادگیری بالاتری نسبت به افراد عادی داشته باشد، موسیقی دقیقا روی سرعت یادگیری کوکان تاثیر می گذارد. اگر بتوانید در سنین کودکی فرزندتان را با موسیقی آشنا کنید روی سرعت یادگیری او تاثیر عمیقی گذاشته اید. موسیقی قدرت حل مسئله کودکان را بالا می برد چون او در خلال نواختن و تمرین موسیقی قوه تفکر خود را به کار می اندازد و از طریق تمرکز و تفکر به تمرین می پردازد. درنتیجه تفکر فرزند شما می آموزد که در هر کاری از قوه عقل و منطق خود استفاده کند.

موسیقی و تقویت مهارت های اجتماعی

کودکانی که به صورت گروهی به تمرین موسیقی می پردازند مهارت های اجتماعی بالایی را دارا هستند. کودکان در خلال گروه موسیقی یاد می گیرند که با یکدیگر همکاری و مشارکت داشته باشند و مهم تر از همه در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند چون در غیر این صورت نمی توانند کار عالی را ارائه دهند. علاوه بر این کودک به صورت غیرمستقیم می آموزد که وقتی قطعه ای با مشارکت گروه نواخته می شود بسیار زیباتر از قطعه ای است که توسط او به صورت مجزا نواخته می شود. این درس بزرگ او را بیشتر به جامعه و افراد پیرامونش انس و پیوند می دهد. برهمین اصل مهارت دوست یابی در کودک شکل گرفته و او را قادر به ایجاد ارتباطات اجتماعی مفید و سازنده می سازد.

آموزش موسیقی کودک در کرج

 
آموزشگاه موسیقی به کودکان کرج

 

پردازش سریع اطلاعات

هیچ فعالیتی به اندازه نواختن موسیقی نمی تواند کودکان را به هیجان و تکاپو بییندازد زیرا کودک در خلال آموزش باید کاملا حواسش را متمرکز کند و فرصتی برای پرت شدن حواسش ندارد. علاوه بر این او یاد می گیرد که هماهنگ با دیگر کودکان ساز خود را بنوازد. این دسته از کودکان در هنگام بزرگ سالی قادر به درک سریع تر مطالب هستند و سرعت عمل بیشتری نسبت به دیگران دارند.

سرگرم شدن کودک و خداحافظی با تلویزیون و تبلت و ..

یکی از کارکردهای مهم نواختن موسیقی برای کودکان سرگرم نگه داشتن آنهاست. نواختن یک ساز آن قدر فرزندتان را مشغول خود خواهد کرد که او کمتر به سراغ تماشای تلویزیون و یا بازی با تبلت و ... خواهد رفت. مهم تر از همه تمرین موسیقی باعث ایجاد آرامش در کودک خواهد شد و اضطراب و استرس را از آنها  دور خواهد کرد. این کارکرد موسیقی در دوران تحصیلی فرزندتان کمک بزرگی به او خواهدکرد. فرزند شما در شب های امتحان و یا در مساقبات مختلف آرام تر با شرایط کنار خواهد آمد و به واسطه موسیقی از روحیه آرام تری برخوردار خواهد بود.

نوزاد و موسیقی

نوزاد قبل از اینکه قادر به درک کلمات باشد، ملودی را درک می کند و سعی می کنند که آواها را تقلید کنند. استفاده از یک موزیک آرام خصوصا در هنگام خواب نوزاد می تواند باعث آرامش او شود. اگر قرار است برای نوزاد آوازی به شکل لالایی بخوانید سعی کنید آوازتان کوتاه و ساده و در عین حال نرم و کمی بلند باشد نه آنقدر که باعث برهم خوردن آرامش او شود. اگر او را به حمام می برید و یا در حال پوشاندن لباس به نوزاد هستید در حد یک و دو جمله شعری کوتاه در مورد حمام کردن و یا لباس پوشاندن برایش بخوانید و به این ترتیب موسیقی را در تمامی جنبه های زندگی فرزندتان وارد کنید.
 

موسیقی و کودک قبل از پیش دبستانی

وقتی کودک به سن سه و چهارسالگی رسید دوست دارد همراه با موسیقی به رقص و تحرک بپردازد. درواقع در این سن موسیقی همراه با حرکت است و جنبه فعالانه بیشتری برای کودک دارد.
مراحل آموزش موسیقی در آکادمی موسیقی سرنا:
•    بدن، ریتم، حرکت
•    کلام و ریتم
•    درک ملودی
•    بررسی روش های مختلف آموزش موسیقی به کودکان
•    تاثیر آموزش موسیقی به کودکان دارای نیازهای ویژه
•    گروه نوازی و ارکستر کودکان
 
آموزش موسیقی کودکان کرج

آموزشگاه موسیقی سرنا با داشتن اساتید مجرب در زمینه موسیقی کودک و همچنین روانشناسی موسیقی کودک میتواند کودک شما را برای شناخت موسیقی به صورت تخصصی و شناخت موسیقی مورد علاقه کودکتان کمک میکنند .برای اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام کودم خود می توانید با ما تماس بگیرید:
 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 1
ناشناس
|
1401/05/30 - 09:40
0
0
سلام و درود. میشه منبع این تحقیقاتتون رو هم بفرمایید ؟ کی و کجا مطالعات دانشمندان چنین نتایجی در بر داشته؟؟
نظرات كاربران :