• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

آموزش کنترباس در کرج

آموزش کنترباس در کرج، به عنوان یکی از آموزش های حرفه ای در آکادمی موسیقی سرنا انجام می شود، اساتید آکادمی موسیقی سرنا اساتید مجرب، تحصیل کرده و حرفه ای هستند که در محیطی آرام و مناسب موسیقی به آموزش سازهای موسیقی می پردازند.
برای استفاده از آموزش حرفه ای کنترباس آکادمی موسیقی سرنا در کرج با شماره های آکادمی تماس حاصل نماییذ:

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647         026-32253482

 
آموزش کنترباس در کرج

آکادمی موسیقی سرنا با هدف آموزش آکادمیک با شیوه ای نوین از سال1390 فعالیت خود را آغاز نمود و برای دستیابی به این مهم سعی نمود بستری فراهم کند تا علاقمندان به موسیقی بتوانند در جهت رشد و اعتلای هنر والای موسیقی قدم بردارند.
 

ساز کنترباس 

ساز کنترباس، به عنوان تنها ساز مدرن خانواده ویولا دا گامبا می باشد، خانواده‌ای که خاستگاه اروپایی دارد و در قرن ۱۵ میلادی بوجود آمده اند، به همین خاطر به این ساز ویلن بیس نیز می گویند. با این حال این مسئله که آیا کنترباس مستقیماً از خانواده ویولا دا گامبا است یا نه، به طور کامل به جواب نرسیده‌است.دتا قبل از صده ۲۰ میلادی بسیاری از کنترباس‌ها تنها سه سیم داشتند، در مقابل سازهای معمول خانواده ویولا دا گامبا که پنج یا شش سیم داشتند، و یا سازهای خانواده ویلن که چهار سیم داشتند.

کلاس کنترباس کرج


دوبل باس، یا بطور ساده باس یکی از بزرگ‌ترین و بم‌ترین (پایین‌ترین از نظر زیر و بمی) سازها در میان سازهای زهی آرشه‌ای در ارکستر سمفونی مدرن است. این ساز یک ساز انتقالی است و معمولاً نت‌نویسی آن یک اکتاو بالاتر از صدادهی آن نوشته می‌شود تا از خطوط حامل کمکی (ledger lines) اضافه زیر خطوط حامل جلوگیری شود. دوبل باس تنها ساز آرشه‌ای است که به جای فواصل پنجم، در چهارم‌ها کوک می‌شود (همانند ویول) و سیم‌های آن معمولاً روی E1, A1, D2 و G2 کوک می‌شوند. درباره منشاء این ساز هنوز اختلاف‌نظر وجود دارد. برخی محققان معتقدند که این ساز برگرفته از ویول است و برخی دیگر معتقدند از خانواده ویولن است.

آموزش کنترباس در کرج

آموزشگاه موسیقی سرنا

با داشتن کادری مجرب در زمینه ی آموزش انواع  موسیقی (کلاسیک ،سنتی ، پاپ ) و همچنین آموزش آواز به علاقه مندان فعالیت خود را آغاز کرده و امید بر این است که در کنار شما عزیزان بتوان قدمی محکم به سمت یادگیری موسیقی با توجه به تجربه و علم و دانش بر داشت و زمانی را در کنار شما عزیزان سپری کرد. یادگیری موسیقی را از پایه به ما بسپارید.

آموزشگاه موسیقی کرج

یک آموزشگاه موسیقی باید دارای پلاتو ،استودیو ضبط و یک سری ساز های که نمیتوان توسط هنرجویان حمل شود مانند پیانو باشد.
همچنین داشتن فضای دلنشین و اساتیدی مجرب در زمینه موسیقی که بتوانند با همه ی افراد فارغ از سن و سالشان ارتباط برقرار کنند.
آموزشگاه موسیقی سرنا نیز داری این ویژگی میباشد ما خرسند خواهیم بود که مردم عزیز استان البرز در استان خودشان موسیقی را فرابگیرند و با دانش آن آشنا شوند .

معرفی انواع سازها برای کمک در انتخاب یک ساز موسیقی

ساز های زهی (String instruments) : بسیاری از ساز های زهی، همچون ویولون، ویولا، ویولونسل و کنترباس به تمرینات و صبوری زیادی در آغاز کار احتیاج دارند؛ به دلیل این که پیشرفت در این نوع سازها اغلب روند طولانی تری دارد. این ساز ها همچنین به چابکی و قابلیت هماهنگی زیادی نیاز دارند. اگر نوازنده سن کمی دارد، باید از بلوغ کافی برای فهمیدن کند بودن روند پیشرفت و یادگیری اولیه در این نوع ساز ها برخوردار باشد. این ساز ها را برای ابتدای کار می‌توان با قیمت نسبتا ارزانی تهیه کرد؛ اما در حین پیشرفت نوازندگی، ممکن است نیاز به خرید ساز هایی با طراحی حرفه ای تر به وجود بیاید که مسلما قیمت بالاتری دارند.
اکنون به معرفی سازهای معروف در این دسته می‌پردازیم تا برای انتخاب یک ساز موسیقی آماده تر شوید. ویولون، یک ساز با پیشینه ی زیاد است که بیشتر برای نوازندگی در سبک های همه پسند و همچنین سبک کلاسیک کاربرد دارد و مورد علاقه ی افراد است. ویولا، صدای گرم تری نسبت به ویولون دارد اما یادگیری آن نسبت به ویولون سخت تر است. ویولونسل، صدای پر حجمی دارد و حمل و نقل آن به دلیل بزرگی این ساز، دشوار است و اغلب در برخی سبک های موسیقی همه پسند، سبک کلاسیک و جاز استفاده می‌شود. کنترباس، بزرگ تر از ویولونسل است، سازی است که با خیلی از ساز های دیگر همخوانی دارد و در بسیاری از سبک های موسیقی از سبک کلاسیک گرفته تا راک، به کار می‌رود. البته برای یادگیری کودکان، نوع کوچکتر آن هم وجود دارد. این نوع ساز ها را می‌توان به عنوان سازهای اجتماعی توصیف کرد؛ بدین معنا که برای کسانی که مشتاق شرکت در فعالیت های دسته جمعی و گروهی هستند، مناسب تر است.
آموزشگاه موسیقی در کرج

انتخاب یک ساز موسیقی سازهای زهی

گزینه های دیگری در بین سازهای زهی نیز وجود دارند که برای انتخاب یک ساز موسیقی از این دسته سازها می‌توان به آن ها نیز اندیشید. این نوع سازهای زهی، بعد کلاسیکی آن ها کمتر است؛ سازهای زهی مانند گیتار، بانجو و یوکلله (ukulele)، که مورد آخری، اخیرا بسیار محبوبیت پیدا کرده است. همچنین انواع مختلفی از گیتار، که مناسب اهداف و سبک های گوناگون هستند، وجود دارد. به عنوان مثال، گیتار کلاسیک برای اجرای تکی موسیقی (تک نواز) مناسب تر از سایر گیتارها می‌باشد و البته یادگیری آن نیز دشوارتر است. اگر شما قصد نواختن در یک گروه را داشته باشید، گیتار آکوستیک های بسیاری وجود دارد که برای انواع مختلفی از سبک های موسیقی مناسبند. همچنین گستره ای از گیتارهای الکتریک وجود دارد که جنبه ی سرگرمی بیشتری داشته و ساده تر نیز می‌باشند. برای انتخاب یک ساز موسیقی از بین انواع این گیتارها، این نکته نیز جالب است بدانید که بسته به گیتاری که انتخاب می‌کنید، گیتارها می‌توانند هم برای افراد درون گرا و مستقل، و هم برای افراد با شخصیت های باز و برون گرا و اجتماعی تر مناسب باشند.
 
آموزش موسیقی در کرج

انتخاب یک ساز موسیقی انواع گیتار

ساز های بادی (Woodwind instruments) : ساز های بادی، به دو دسته ی کوچک و بزرگ تقسیم بندی شده اند. ساز های بادی کوچک مثل فلوت و کلارینت، که جمع و جور هستند و به راحتی حمل می‌شوند.  نوع بزرگ آن ها مانند باسون و ابوا، که در حمل و نقلشان باید توجه و مراقبت زیادی لحاظ نمود؛ چرا که این آلات موسیقی بسیار ظریف و شکننده هستند. برای انتخاب یک ساز موسیقی از رسته ی ساز های بادی، بهتر است بدانیم که برای مثال در طی یادگیری فلوت و کلارینت، سرعت پیشرفت اولیه خوب است و پتانسیل برای تغییر ساز به ساکسیفون – سازی که فضا در آن برای بداهه نوازی زیاد است- وجود دارد. این ساز ها نیاز به بودجه ی زیادی برای خرید ندارند و نوع حرفه ای و شکیل آن ها نیز زیاد گران نیست. اما در مورد باسون و ابوا، این سازها نیز مستلزم نگهداری و مراقبت زیادی هستند و البته قیمت آن ها نیز تقریبا زیاد است. علاوه بر استفاده ی این نوع سازها در سبک موسیقی کلاسیک، در سبک های مختلف دیگری از جمله سبک موسیقی جاز، فولک (محلی) و پاپ نیز به کار می‌روند.

انتخاب یک ساز موسیقی سازهای بادی

ساز های برنجی (Brass instruments) : ساز های برنجی، هم به آسانی در دسترس هستند و هم قیمت معقولی دارند. این ساز ها صدای قوی و پر حجمی ایجاد می‌کنند و یادگیری مقدماتی آن ها نیز زیاد سخت نیست. ساز های برنجی نسبتا بزرگ هستند اما اندازه های کوچک آن ها هم برای کودکان وجود دارد. شیپور فرانسوی (French Horn) یکی از سخت ترین ساز های برنجی برای یادگیری به حساب می‌آید؛ چرا که شمار زیادی نت موسیقی، تنها از طریق تغییر دادن شکل لب ها به وجود می‌آید. برای انتخاب یک ساز موسیقی از این نوع، این نکته را هم لازم است اشاره کنیم که این ساز برای افراد سخت کوش و مصرّی که دوست دارند خود را به چالش بکشند، مناسب است؛ ولی ارزشش را دارد به این خاطر که همواره نیاز به نوازنده ی شیپور در گروه ها و ارکستر های موسیقی وجود دارد.
ترومپت (Trumpet) نیز سازی است که حمل و نقل راحتی دارد و برای افراد مستقل و دارای روحیه ی اجتماعی مناسب است. ترومپت های زیادی در اجرا های موسیقایی وجود دارد؛ اما نکته ای که در مورد انتخاب یک ساز موسیقی باید در مورد ترومپت بدانیم، این است که تغییر دادن ساز از ترومپت به سمت دیگر ساز های برنجی، مهارت نسبتا بالایی می‌خواهد. این موضوع نیز به دلیل شکل دهان یا دهانه ی این ساز است.

آموزش موسیقی کودکان در کرج

آموزش موسیقی به کودکان بسیار حساس و مهم است و علاوه بر درک بالای کودکان در موسیقی و همچنین هوش و استعداد بالایی که کودکان برای یادگیری موسیقی دارند باید در نظر داشت که به بهترین روش آنها را راهنمایی و آموزش داد و به جهت مناسبی که باید در زمینه ی موسیقی بروند سوق داد، یادگیری موسیقی در کودکی بهترین زمان یادگیری است .

کلاس آموزش موسیقی

برای هر فردی مهم است که علاوه بر یادگیری موسیقی به بهترین شکل کلاس آموزش موسیقی که انتخاب میکند تمامی متود های لازم را یاد داده و دارای کیفیت بالایی باشد.

آموزش موسیقی سنتی

سنت امری جدا نشدنی در فرهنگ ایرانیان است ما همواره به سنت اهمیت داده و بخش های مختلف سنت را زنده نگه میداریم که میتوان موسیقی سنتی را یکی از همین سنت های قدیمی دانست که بسیاری به آموختن آن علاقه مند هستند موسیقی سنتی به گونه ای متفاوت است زیرا بعضی از آلات موسیقی که در موسیقی سنتی استفاده میشود در دیگر موسیقی های پاپ و ... وجود ندارد.
برای آموزش موسیقی سنتی میتوانید به آموزشگاه موسیقی سرنا اعتماد کنید زیرا اساتید مجربی در زمینه آموزش موسیقی شما را آموزش و راهنمایی خواهند کرد.
آموزش موسیقی در کرج

آموزش موسیقی سنتی  در کرج

ترومبون (Trombone) ساز برنجی دیگری است که از قیمت مناسبی برخوردار است اما حمل و نقل آن دشوار است؛ اگرچه باید اشاره کرد که کودکان به آسانی و در همان ابتدای کار مجذوب این ساز می‌شوند و صدای خوبی هم می توانند از این ساز بیرون آورند. ترومبون برای افراد هنردوست و نسبتا اجتماعی که تمایل به ابراز وجود و نشان دادن خود دارند، مناسب است.
توبا (Tuba) نیز یک ساز برنجی خیلی بزرگ و گران است. به دلیل کم بودن تعداد نوازندگان توبا، یادگیری این ساز می‌تواند فرصتی برای زودتر وارد شدن به ارکستر باشد. این ساز برای افرادی که از عضویت داشتن در یک گروه لذت می‌برند، عالی است.

انتخاب یک ساز موسیقی ساز های برنجی

در هنگام انتخاب یک ساز موسیقی از بین بادی ها و یا برنجی ها، باید به وضعیت سلامت خودتان نیز توجه داشته باشید. ریه های قوی، یک ضرورت در انتخاب این نوع ساز ها می‌باشد؛ بنابراین کسانی که مشکلات تنفسی دارند، بهتر است سازشان را از سایر گروه های سازی انتخاب کنند.
ساز های کلیدی یا شستی دار (Keyboard instruments) : اصلی ترین ساز کلیدی، پیانو است که همه جا نشانی از حضور خود دارد. پیانو، یک پایه ی تئوریکی عالی برای یادگیری هر نوع ساز دیگری ایجاد می‌کند؛ بنابراین یک ساز ایده آل برای شروع است. این ساز بدنه ی بزرگی داشته و به آسانی قابل حمل نیست؛ اما می‌شود گفت دکور زیبایی به هر مکانی می‌دهد. حتی اگر شما مدتی باشد که نواختن پیانو را متوقف کرده باشید. در انتخاب یک ساز موسیقی شستی دار، و به خصوص پیانو، باید اشاره کرد که قطعات موسیقی مختص پیانو بسیار متنوع است و شما می‌توانید به آسانی یکی را تهیه کنید و حدی برای آن متصور نیست. واضح است که هرچه قیمت این ساز بالاتر رود، کیفیت آن نیز بیشتر می‌شود؛ اما نکته ی جالبی در مورد پیانو وجود دارد، این که اگر شما در یک مدرسه ی موسیقی و یا آکادمی شرکت کنید، معمولا انواع مختلفی از پیانو و با کیفیت های متفاوت برای استفاده ی شما وجود دارد. پیانو برای افراد مستقل و کسانی که شخصیت آرامی دارند، مناسب است. به این دلیل که پیانو معمولا یک ساز سولو (Solo) محسوب می‌شود. (یعنی نواختن آن به تنهایی و بدون همراهی ساز های دیگر نیز صدای خوبی دارد.) البته این بدان معنا نیست که پیانو نمی‌تواند با یک یا چند ساز دیگر نواخته شود و یا این که در ارکستر ها کاربرد ندارد. پیانو سازی است که بسیار منعطف و تطبیق پذیر با انواع سبک هایی است که از کلاسیک شروع می‌شوند و رفته رفته به سمت سبک موسیقی پاپ می‌روند. نوازندگان پیانو می‌توانند در جریان پیشرفت خود به سمت ساز های دیگری نیز، همچون ارگ (Organ)، هارپسیکورد (Harpsichord) یا آکاردئون(Accordion) بروند.

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647            026-32253482

کلاس های آموزش موسیقی سرنا به صورت تفکیک شده بر گزار میشود و گروه بندی ها بر اساس سن افراد است و کلاس ها به سه گروه کلاس موسیقی کودکان ،کلاس موسیقی نوجوانان و کلاس موسیقی بزرگسالان تقسیم میشود .
آموزشگاه موسقی سرنا تمامی کلاس های خود را به صورت تخصصی برگزار میکند و هر ساز و موسیقی کلاس مربوط به خود را دارند .

آموزش موسیقی کرج

آموزش موسیقی یکی از حساس ترین آموزش هاست که اگر به درستی انجام نگیرد افراد علاوه بر سر خوردگی ممکن است به طور کلی استعداد درونی خود را نیز از بین ببرند پس مهم ترین امر در زمینه یادگیری موسیقی داشتن یک استاد متعهد و توانمند همراه با محیطی مناسب است که آموزشگاه موسیقی سرنا تمام این موارد را برای آموزش موسیقی شما عزیزان در نظر گرفته است.

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج

بهترین آموزشگاه موسیقی باید دارای اساتید مجرب،محیطی پر نشاط و آرام، داشتن کلاس های متعدد و فضای کافی برای تمامی هنرجویان باشد. همچنین برگزاری ورکشاپ و کنسرت های درون آموزشگاه و بیرون از آموزشگاه، تشکیل گروه های موسیقی و..... که تمامی این موارد از ویژگی هایی است که در بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج یعنی آموزشگاه موسیقی سرنا اجرا میشود.
 
آموزش موسیقی در کرج


 

آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا : کرج - میدان شهدا - روبروی بانک ملی، جنب برج نوا

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647         026-32253482

 

آموزشگاه موسیقی در کرج

آدرس آکادمی موسیقی سرنا

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*