• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

آموزش فلوت در کرج

شهریه آموزشگاه موسیقی در کرج


آموزش فلوت در کرج، آکادمی موسیقی سرنا با بهره گیری از اساتید مجرب و فراهم آوردن محیطی مناسب برای یادگیری موسیقی از جمله آموزش سازهای بادی مانند فلوت انتخابی بسیار مناسب برای آموزش فلوت در کرج می باشد.
آموزش فلوت در کرج برای علاقه‌مندان به موسیقی و ساز فلوت، در آموزشگاه موسیقی سرنا ارائه می‌شود. فلوت یکی از سازهای بادی چوبی و بی‌زبانه است که از نوسان هوای دمیده‌شده بر لبه دهنی تولید صدا می‌کند.

این ساز علاوه بر استفاده در ارکسترها، برای نواختن موسیقی‌های مختلف نیز استفاده می‌شود. آموزش فلوت در کرج به دانشجویان این ساز امکان می‌دهد تا با تکنیک‌های صحیح نواختن و اجرای قطعات موسیقی آشنا شوند. در این آموزشگاه، انواع مختلف فلوت نیز آموزش داده می‌شود، از جمله فلوت قدیمی به نام فلوت آبک. با شرکت در کلاس‌های آموزش فلوت در کرج، علاقه‌مندان می‌توانند مهارت‌های لازم برای نواختن این ساز را یاد بگیرند و از زیبایی و جذابیت این ساز برای اجراهای موسیقی خود بهره‌مند شوند.

مختصری درباره فلوت

ساز فلوت (Flute) از سازهای بادی چوبی و بی‌زبانه یا بی‌قمیش است که برخلاف دیگر سازهای این دسته، صدای آن نه از لرزش قمیش، بلکه از نوسان هوای دمیده‌شده بر لبه دهنی یا همان تیغه هوایی ساز تولید می‌شود، فلوت عالی ترین و جالب ترین ساز از گروه سازهای ( چوبی – بادی ) است. فلوت را در ارکستر سمفونیک از شکل آن به آسانی می توان شناخت، زیرا تنها ساز بادی ارکستر است که از پهلو نواخته می شود. فلوت انواع متعدد دارد که بیشتر آنها بر خلاف فلوت معمولی ازسر نواخته می شوند و مشهورترین آنها یک نوع فلوت قدیمی به نام فلوت آبک ( Flute-a-bec) می باشد.
 

 
آموزش فلوت در کرج، سازهای بادی از اولین آلات موسیقی بودند که به دست بشر ساخته شدند. انسان‌های قرون گذشته آموخته بودند که با دمیدن در مخروط، برگ، یا حتی شاخ حیوانات می‌توانند صدایی بلند و بوقی مانند تولید کنند. آن‌ها با استفاده از این دانش به ساختن آلات موسیقی کنونی پرداختند. 
آموزش فلوت کرج
بی گمان فلوت یکی از کهنسال ترین سازها است. مصریان باستان، سازی شبیه به آن داشتند. ارسطو به والدین اطفال سفارش می کند که نگذارند، فرزندانشان این ساز را فرا گیرند زیرا صدای آن هوس های خفته ی آنها را بیدار می کند.
برلیوز آهنگساز نامی فرانسوی که کتاب معروف او به نام "ساز شناسی و ارکستر شناسی" که حتی امروزه هم یکی از معتبرترین کتاب های موجود در این رشته است، فلوت را با عبارت "تقریبا فاقد قدرت بیان" توصیف می کند. صدای فلوت را در ارکستر سمفونیک اغلب همراه با صدای تیز و نافذ می شنویم.
مقاله مرتبط: معرفی کامل ساز فلوت

اساتید سازهای بادی

مصطفی موسوی

مدرس نی

امیر سالار امامی

مدرس ساز کلارینت

علی ترابی

مدرس هارمونیکا

علی ضرابی

مدرس ترومپت

کسری آجیلی

مدرس فلوت

شهریه آموزشگاه موسیقی در کرج

یکی از مهمترین مسائلی که برای یادگیری موسیقی مدنظر خانواده ها و افراد است هزینه کلاس های موسیقی است که معمولا ترجیح میدهند با کمترین هزینه باشد آموزشگاه موسیقی سرنا نیز بر این باور است که موسیقی شرط اول آن یادگیری است نه درآمد زایی پس هدف را بر یادگیری هر چه بهتر هنرجویان میدادند و بعد به بحث مادی آن گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند، به سازهای گروه کوردوفون (به انگلیسی: Cordophones) یا زه‌صدا تعلق دارد. این نوع گیتار شش سیم دارد و این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) توانسته‌است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد؛ که در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن بوجود آمده و هم‌اکنون جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد. ویولن (به فرانسوی: violon) ساز زهی و آرشه‌ای است. این ساز کوچک‌ترین عضو سازهای زهی-آرشه‌ای است. اصالت این ساز به کشور ایتالیا بر می‌گردد.
برای نواختن معمولاً روی شانهٔ چپ قرار می‌گیرد و با آرشه که در دست راست نوازنده است نواخته می‌شود.
کوک سیم‌های ویولن از زیر به بم به ترتیب: می (سیم اول)، لا (سیم دوم)، ر (سیم سوم)، سل (سیم چهارم).
اصوات سیم‌های مجاور نسبت به یکدیگر فاصله پنجم درست را تشکیل می‌دهند. در این وسعت صدا ویولن قادر است تمام فواصل کروماتیک و کوچک‌تر از آن را اجرا نماید از معروفترین نوازندگان این ساز می‌توان به آنتونیو ویوالدی و نیکولو پاگانینی، آهنگساز و نوازنده معروف ایتالیایی، اشاره کرد.

هزینه کلاس فلوت در کرج

فلوت (Flute) از سازهای بادی چوبی (بی‌زبانه یا بی‌قمیش) است که برخلاف دیگر سازهای این دسته، صدای آن نه از لرزش قمیش، بلکه از نوسان هوای دمیده‌شده بر لبهٔ دهنی (یا تیغهٔ هواییِ) ساز تولید می‌شود. فلوت جزو سازهای بادی چوبی بدون زبانه است.

هزینه کلاس دف در کرج

دَف، یکی از سازهای کوبه‌ای در موسیقی ایرانی است که شامل حلقه‌ای چوبی است که پوست نازکی بر آن کشیده‌اند و با ضربه‌های انگشت می‌نوازند. این ساز از سازهای ضربی ایرانی شبیه به دایره ولی بزرگ‌تر از آن و با صدای بم‌تر است. دَفّ، یکی از سازهای کوبه‌ای در موسیقی ایرانی است که شامل حلقه‌ای چوبی است که پوست نازکی بر آن کشیده‌اند و با ضربه‌های انگشت می‌نوازند.دف ایرانی شبیه به ساز دایره و کمی بزرگتر از آن و با صدایی بم‌تر است. دف حلقه‌ای از جنس چوب می‌باشد که عرض آن حدود ۵ تا ۷ سانتی‌متر و قطر آن از ۲۵ تا ۴۰ سانتی‌متر است. بر یکی از سطوح این ساز پوست کشیده شده و در داخل جدار چوبی آن حدود ۴۰ حلقه‌ی فلزی قرار گرفته است. این حلقه‌ها با فواصل مساوی صدایی زنگ‌وار تولید کرده به همراه صدای اصلی ساز حالت دلنشین و ذابی را به وجود می‌آورد.

هزینه کلاس پیانو در کرج

پیانو یکی از سازهای صفحه‌کلیددار و مشهورترین آن‌ها است. صدای پیانو در اثر برخورد چکش‌هایی با سیم‌های فلزی آن در داخل جعبه چوبی تولید می‌شود. این چکش‌ها در اثر فشرده شدن کلیدها (کلاویه‌ها) به حرکت در می‌آیند. سیم‌های پیانو به صفحه‌ای موسوم به «صفحهٔ صدا» متصل شده‌اند که نقش تقویت‌کنندهٔ صدای آن‌ها را دارد.
پیانو بالاترین دامنه صوتی را در بین ساز های معمول (به جز ارگ کلیسا) دارد، به طوریکه در شکل فعلی‌اش به‌طور معمول حدود هفت اکتاو دارد و قادر به تولید فرکانس‌هایی از حدود ۲۷ تا ۴۱۸۶ هرتز می‌باشد، در حالی که در مقام مقایسه ساز ویولن تنها قادر به تولید حدود پنج اکتاو و بهترین خواننده‌ها تنها قادر به خواندن کمتر از سه اکتاو هستند. سلفژ در موسیقی چیست؟
سلفژ (به فرانسوی: Solfège) در موسیقی، تکنیکی آموزشی برای آواز خوانی است که در آن هر نت میزان با سیلاب خاصی که سیلاب سلفژ ( یا سلافا سیلاب) نامیده می‌شود، خوانده می‌شوند. هفت سیلاب که عملاً استفاده می‌شوند عبارت‌اند از:دو، ر، می، فا، سل، لا، سی (یا تی).
 
برای سلفژ تعاریف متعددی بیان می‌شود، سلفژ را می توان خواندن یک سری نت ها به صورت پی در پی و پشت سر هم و با رعایت قوانین نت ها و سکوت ها و … معرفی کرد. پایه ی یادگیری سلفژ دانستن ارزش زمانی هر نت است و در کنار این باید ارزش زمانی هر سکوت را نیز بدانیم.

تقسیمات صدای انسان در سلفژ

۱- سوپرانو :صدای زیر زنانه
۲-متسو سوپرانو : صدای متوسط زنانه
۳-کنترالتو : صدای بم زنانه
۴- تنور : صدای زیر مردانه
۵- باریتون : صدای بم یا صدای متوسط مردانه
۶- باس : صدای بم مردانه و بهترین صدای مردانه

علم سلفژ در موسیقی

به طور خلاصه؛ خواندن و نوشتن نتهای موسیقی را که اغلب با آموزش تئوریک همراه است « سلفژ » می گوییم. ۳ رکن اساسی را می توان در آن تفکیک نمود که عبارتند از: خواندن ( نت خوانی ) نوشتن ( دیکته موسیقی) تئوری موسیقی که مفهوم سلفژ را می توان به مورد اول نزدیکتر دانست.سلفژ از دروس مهم و همیشگی هنرستان ها، دانشگاه ها و کنسرواتورهای موسیقی دنیا می باشد و تمام نوازندگان، خوانندگان، آهنگسازان، تنظیم کنندگان موسیقی و رهبران ارکستر و تمام فعالان عرصه موسیقی باید تسلط کامل بر روی این درس داشته باشند.

آموزش موسیقی

یادگیری موسیقی به صورت تخصصی یکی از مهم ترین مواردی است آموزشگاه موسیقی سرنا به آن توجه میکند که از ابتدا و البته به صورت آکادمیک و تخصصی موسیقی را به هرنجویان یاد داد به صورتی که موسیقی را در بعد های مختلف بشناسند و هر موسیقی استاد مربوط به حودش را که در همان زمینی تحصیلات داشته باشد به هنرجویان آموزش بدهد .
 
شهریه آموزشگاه موسیقی در کرج
 

 

آموزشگاه موسیقی در کرج

یادگیری موسیقی با کمترین هزینه

هزینه کلاس سلفژ در کرج

هزینه کلاس گیتار در کرج

هزینه کلاس ویولون در کرج

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 1
نازنین زهرا
|
1401/06/03 - 00:35
0
0
هزینه آموزش فلوت کلیدی رو محبت می کنید بفرمایید ؟
نظرات كاربران :