• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
گروه خبري : اخبار دنیای موسیقی
تاريخ انتشار : 1401/01/09 - 18:39
كد :150

اجرای سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازى و رهبرى «على رهبرى» در زاگرب

اجرای سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازى و رهبرى «على رهبرى» و خوانندگى رضا فکرى و با حضور سفرای ایران و کرواسی، هم‌زمان با سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک این دو کشور در شهر زاگرب برگزار شد. در این برنامه ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب «رهبری» را همراهی کردند.

چنین گفت زرتشت

اجرای سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازى و رهبرى «على رهبرى» و خوانندگى رضا فکرى و با حضور سفرای ایران و کرواسی، هم‌زمان با سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک این دو کشور در شهر زاگرب برگزار شد. در این برنامه ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب «رهبری» را همراهی کردند.  این برنامه در سالن لیسینسکى برگزار شد. سالن لیسینسکى شهر زاگرب که بزرگ‌ترین سالن موسیقى کرواسی است در حالى میزبان این کنسرت با شکوه بود. که با استقبال بسیار زیاد مردم کرواسى تمام 1800 صندلى آن پر شد و علاوه بر آن بسیارى از مقامات سیاسى و هنرى کرواسى و ایران و سفراى کشورهاى مختلف از جمله سُفراى دو کشور ایران و کرواسى مهمانان این برنامه بودند.

ارکستر فیلارمونیک زاگرب یکى از مشهورترین فیلارمونیک‌هاى اروپا است که استاد رهبرى سال‌ها مدیریت هنرى این ارکستر را برعهده داشته است.  قطعه «چنین گفت زرتشت» به تازگی براى کمپانى بزرگ ناکسوس آلمان ضبط شده و به زودى در سراسر جهان منتشر خواهد شد.  این کنسرت علاوه بر مردم زاگرب بسیار مورد توجه رسانه‌ها و رادیو تلویزیون کشور کرواسى هم قرار گرفت و نشریات مهم، سایت‌هاى خبرى و مهم‌ترین برنامه زنده تلویزیونى کرواسى و دیگر رسانه‌ها به آن پرداختند به طورى که مقرر گردید این قطعه در فستیوال‌هاى مختلف کرواسى و اروپا نیز اجرا شود.

خوانندگى این کنسرت به عهده رضا فکرى بود که همکارى‌هاى بسیاری از جمله اپراى «غمنامه ایرانیان»،اپراى «حضرت ابراهیم»، «دیوان شرق و غرب گوته» و قطعه «مرشد» را با على رهبرى در کارنامه خود دارد.اجرای سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازى و رهبرى «على رهبرى» و خوانندگى رضا فکرى و با حضور سفرای ایران و کرواسی، هم‌زمان با سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک این دو کشور در شهر زاگرب برگزار شد. در این برنامه ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب «رهبری» را همراهی کردند. 

جرای سمفونی «چنین گفت زرتشت» به آهنگسازى و رهبرى «على رهبرى» و خوانندگى رضا فکرى و با حضور سفرای ایران و کرواسی، هم‌زمان با سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک این دو کشور در شهر زاگرب برگزار شد. در این برنامه ارکستر و کر فیلارمونیک زاگرب «رهبری» را همراهی کردند.

این برنامه در سالن لیسینسکى برگزار شد. سالن لیسینسکى شهر زاگرب که بزرگ‌ترین سالن موسیقى کرواسی است در حالى میزبان این کنسرت با شکوه بود. که با استقبال بسیار زیاد مردم کرواسى تمام ١٨٠٠ صندلى آن پر شد و علاوه بر آن بسیارى از مقامات سیاسى و هنرى کرواسى و ایران و سفراى کشورهاى مختلف از جمله سُفراى دو کشور ایران و کرواسى مهمانان این برنامه بودند.  ارکستر فیلارمونیک زاگرب یکى از مشهورترین فیلارمونیک‌هاى اروپا است که استاد رهبرى سال‌ها مدیریت هنرى این ارکستر را برعهده داشته است.

قطعه «چنین گفت زرتشت» به تازگی براى کمپانى بزرگ ناکسوس آلمان ضبط شده و به زودى در سراسر جهان منتشر خواهد شد.  این کنسرت علاوه بر مردم زاگرب بسیار مورد توجه رسانه‌ها و رادیو تلویزیون کشور کرواسى هم قرار گرفت و نشریات مهم، سایت‌هاى خبرى و مهم‌ترین برنامه زنده تلویزیونى کرواسى و دیگر رسانه‌ها به آن پرداختند به طورى که مقرر گردید این قطعه در فستیوال‌هاى مختلف کرواسى و اروپا نیز اجرا شود.  خوانندگى این کنسرت به عهده رضا فکرى بود که همکارى‌هاى بسیاری از جمله اپراى «غمنامه ایرانیان»،اپراى «حضرت ابراهیم»، «دیوان شرق و غرب گوته» و قطعه «مرشد» را با على رهبرى در کارنامه خود دارد.