• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
گروه خبري : اخبار دنیای موسیقی
تاريخ انتشار : 1402/12/15 - 12:42
كد :229

اعلام جزییات آخرین کنسرت ارکستر «شرر» در سال ۱۴۰۲

کنسرت آخر ارکستر "شرار" در سال ۱۴۰۲ در شب شنبه نوزدهم اسفند، به رهبری علیرضا حاجی علی‌شیر و با صدای حمید دهقان و مجتبی قبادی در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

در این کنسرت که توسط موسسه "فروغ فلق" برگزار می‌شود، گروه اجرایی در دو بخش جداگانه از موسیقی ایران و موسیقی نواحی منطقه کردستان با اجرای آثار متفاوت و کمتر شنیده شده به پرداخت خواهند پرداخت.

 آخرین کنسرت ارکستر «شرر» در سال ۱۴۰۲

به تعبیر برنامه‌های تدوین شده، در بخش اول کنسرت قطعاتی همچون "رقص دایره"، "جامانده"، "تا منزل تو"، "ماه بی همتا" و "شیربانو" اجرا خواهند شد. در حالی که در بخش دوم، قطعاتی همچون "رها"، "زلف مجنون"، "مدهوش"، "دلباخته"، "بریندار (محلی کردی)"، "شیرین گیان (محلی کردی)" و "حیران" با آهنگسازی مشترک علیرضا حاجی علی‌شیر و حمید دهقان و استفاده از شعر حمید دهقان اجرا خواهند شد.

امیر مظاهری به عنوان مایستر کنسرت، نیلوفر تیموری به عنوان سرپرست گروه کُر، جمشید مردانی به عنوان نوازنده کلارینت، حمیدرضا رفیعیان به عنوان سرپرست گروه مضرابی، پارسا انصافی به عنوان نوازنده پیانو، و فاطمه مرادی اعلا به عنوان سرپرست گروه دف‌نوازان این کنسرت موسیقایی را تشکیل خواهند داد.

علیرضا حاجی علیشیر، تنظیم‌کنندهٔ قطعات و رهبر ارکستر "شرر"، دربارهٔ این اجرا توضیح داد: "از ابتدای امسال تاکنون، این پنجمین بار است که ارکستر 'شرر' به صحنه می‌رود. ما بسیار خوشحالیم که علاقمندان جدی موسیقی به خوبی اجراهای ما را پذیرفته‌اند. با تشکر از این پذیرش و محبتی که توسط مخاطبانمان نشان داده شده است، ما سعی داریم شرایط اجراهایمان را به نحوی هدایت کنیم که دیدگاه‌های تازه‌ای را به هر دو حوزهٔ محتوا و اجرا، ارائه دهیم و تجربه‌های جدیدی را برای گوش‌های تماشاگران به ارمغان آوریم."

وی افزود: "در ترکیب ارکستر هم تلاش کردیم شرایطی را برای حضور نوازندگان جوانی که موسیقی را خوب درک می‌کنند، در کنار نوازندگان با تجربه، ایجاد کنیم تا موسیقی با کیفیتی ارائه دهیم و گامی برای آموزش و معرفی نوازندگان به فرآیند حرفه‌ای تولید محصولات موسیقایی برداریم."

ارکستر "شرر" که در سال ۱۳۹۴ تأسیس شده، مجموعه‌ای از سازهای ایرانی و کلاسیک است که در سال‌های اخیر آثار مختلفی را در این ژانرهای موسیقی تولید کرده است. به جز اجراهای در برج آزادی، تالار رودکی، مرکز فرهنگی اندیشه، تالار سوره، مرکز فرهنگی نیاوران و مرکز فرهنگی ارسباران، فعالیت‌های ارکستر در برگزاری کنسرت نیز قابل توجه است.

آخرین کنسرت ارکستر "شرر" روز شنبه دوازدهم اسفند ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت تهران میزبان مخاطبان خواهد بود. علاقه‌مندان به موسیقی می‌توانند بلیت کنسرت را از طریق سامانه "ایران کنسرت" تهیه کنند.