• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، میدان شهدا ، روبروی بانک ملی ، جنب برج نوا  
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32263647-026      32253482-026

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو کرج

هزینه آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو را از هر سنی می توان شروع کرد و هیچوقت برای یادگیری ساز پیانو دیر نیست.

آموزش پیانو در منزل کرج

آموزش پیانو کودکان در کرج

باید دقیق تر بگوییم ساز پیانو از سازهای ارکستری نیست. اما گاهی برای مقاصد رنگی و افه های بخصوص در ارکستر بکار میرود

کلاس پیانو در کرج

کلاس آموزش پیانو در کرج

تدریس خصوصی پیانو در کرج استاد خانم، آموزش پیانو در کرج برای بانوان و کودکان

آموزشگاه پیانو کرج

آموزش پیانو در کرج، آکادمی موسیقی سرنا علاوه بر آموزش حرفه ای موسیقی، جندین بار در سال رسیتال هایی را جهت پیشرفت بهتر هنرجویان خود برگزار می کند تا هنرجویان در اجرای صحنه ای آموخته های خود را به نمایش بگذارند. برای دیدن آخرین رسیتال های برگزار شده اینجا کلیک کنید.

 
 


خدماتی که آموزشگاه موسیقی سرنا ارائه میدهد آموزش پیانو به همه رده های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است برای بهره مندی از کلاس های پیانو آموزشگاه موسیقی سرنا و آموزش حرفه ای می توانید با شماره های آکادمی سرنا تماس بگیرید:

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647           026-32253482

آموزش پیانو در کرج
 

استاد

روز

نام کلاس

یاسر عدل

دوشنبه

کلاس پیانو

آرش نعیم

چهارشنبه

کلاس پیانو

 

معرفی مختصر پیانو

باید دقیق تر بگوییم ساز پیانو از سازهای ارکستری نیست اما گاهی برای مقاصد رنگی و افه های بخصوص در ارکستر بکار میرود.
منطقه ی صوتی بالای آن دارای صوتی درخشان و زنگ دار بوده در حالی که نت های بم گاهی بخاطر کیفیت تاریک و تا حدی شبیه به گانگ برای افزودن قدرت کوبه ای و پر حجم به خط باس به خدمت گرفته میشود. منطقه ی صوتی وسط بیشتر از نظر رنگ خنثی است و کمتر در ارکستر جالب است . به علاوه استفاده از پیانو برای بخش های هارمونی میانی به طرز ناخوشایندی یادآور استودیوها و سالن های ارکستری است . که در آن اغلب ساز پیانو بخش های هورن ها،فاگوت ها و یا دیگر سازهای غایب در ارکستر را اجرا میکند .
در ارکستر اجرایی ساده و جالب توجه و خیلی بیشتر موثر خواهد بود. در واقع نوشتن بخش هایی برای پیانو به عنوان یک ساز ارکستری
هنگامی موفق است که تا حدی از الگو های پیانویی مرسوم سلووار پرهیز شود. باید تاکید شود که پیانو را بندرت در نوشتن قطعه ی ارکستری بکار می برند. حتی در آثار دوره ی معاصر هرگاه هم بکار برود بهتر است به مقدار اندک همانند سازهای رنگین ویژه ی ارکستر باشد . بهترین مثال اسنفاده از آن را در موسیقی مدرن میتوان در سمفونی شماره ی پنج اثر پروکفیف و سمفونی شمار سه اثر کوپلند یافت.
آموزش پیانو در کرج
 
پیانو یکی از سازهای صفحه‌کلیددار و مشهورترین آن‌ها است. صدای پیانو در اثر برخورد چکش‌هایی با سیم‌های فلزی آن در داخل جعبه چوبی تولید می‌شود. این چکش‌ها در اثر فشرده شدن کلیدها (کلاویه‌ها) به حرکت در می‌آیند. سیم‌های پیانو به صفحه‌ای موسوم به «صفحهٔ صدا» متصل شده‌اند که نقش تقویت‌ کننده صدای آن‌ها را دارد.
پیانو بالاترین دامنه صوتی را در بین ساز های معمول (به جز ارگ کلیسا) دارد، به طوریکه در شکل فعلی‌اش به‌ طور معمول حدود هفت اکتاو دارد و قادر به تولید فرکانس‌هایی از حدود ۲۷ تا ۴۱۸۶ هرتز می‌باشد، در حالی که در مقام مقایسه ساز ویولن تنها قادر به تولید حدود پنج اکتاو و بهترین خواننده‌ ها تنها قادر به خواندن کمتر از سه اکتاو هستند.
کلید سفید در هر اوکتاو پیانو برای ۷ نت دو، ر، می، فا، سل، لا، سی، وجود دارد. علاوه بر این کلیدهای سفید کلیدهای سیاه‌رنگی هم بین بعضی از کلیدهای سفید وجود دارد. بین کلیدهای سفید رنگ می و فا و نیز بین کلیدهای سفیدرنگ سی و دو کلید سیاه‌رنگ وجود ندارد. هر کلید سیاه‌ رنگ در پیانو در حکم نت دیز برای نت مربوط به کلید سفیدرنگ سمت چپ آن (یعنی آن کلید سیاه در سمت راست آن کلید سفید قرار دارد) و در حکم نت بمول برای نت مربوط به کلید سفیدرنگ سمت راست آن (یعنی آن کلید سیاه در سمت چپ آن کلید سفید قرار دارد) است. پیانوهای دیجیتال از پیانوهای گراند و رویال دو سه اکتاو کمتر دارد.

انواع پیانو

یک پیانوی دیواری ساختِ پتروف، ۱۹۸۸. شرکت چکیِ پتروف از سال ۱۸۸۳ تولید پیانوهای دیواری را آغاز کرد.
آنچه در اصطلاح به آن پیانوی گراند (Grand Piano) گفته می‌شود و در ایران با نام نادرستِ «پیانو رویال» شناخته می‌شود ، غالباً بیش از دو متر طول دارد و دارای درِ بزرگی‌ست که برای هرچه بهتر شدن صدای پیانو، معمولاً در هنگام نواختن ساز، این در را در وضعیت نیمه‌ باز توسط پایهٔ کوچکی ثابت می‌کنند. انواع اصلی دیگر پیانو با نام‌های پیانوی دیواری (upright)، پیانوی چهارگوش (square grand)، و پیانوی اسپینت (spinet piano) هستند، که دو مورد آخر امروزه منسوخ شده‌اند.

مقاله مرتبط: معرفی ساز پیانو

آموزش خصوصی پیانو در کرج

برای آموزش پیانو به صورت خصوصی در کرج می توانید با مراجعه به آموزشگاه موسیقی سرنا زمان های مورد نظر خود را انتخاب و به صورت خصوصی نواختن پیانو را بیاموزید یادگیری به صورت خصوصی این امکان را به شما خواهد داد تا زمان بیشتری استاد پیانو به شما اموزش دهد درنتیجه بیشتر و بهتر و البته تخصصی تر پیانو را یاد خواهید گرفت.

قیمت آموزش پیانو در کرج

برای اطلاع از قیمت آموزش پیانو در کرج به ویژه قیمت آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی سرنا با شماره های آموزشگاه موسیقی سرنا در تماس باشید و یا به آدرس اینستاگرام آموزشگاه مراجعه نمایید.
 

آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا : کرج - میدان شهدا - روبروی بانک ملی، جنب برج نوا

تلفن آموزشگاه موسیقی سرنا :

026-32263647       026-32253482


اینستاگرام سرنا