• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

آموزش تار در کرج

کلاس تار در کرج

آیا به دنبال یک آموزشگاه موسیقی برای آموزش تار در کرج هستید؟ آموزشگاه موسیقی سرنا با اساتید مجرب و با تجربه اماده است که به شما کمک کنند تا در زمینه نوازندگی تار مهارت کسب کنید.

تار یکی از سازهای سنتی ایرانی است که با نواختن آن می‌توانید ملودی‌ها و ریتم‌های زیبا و شنیدنی ایجاد کنید. در آموزشگاه موسیقی در کرج سرنا با استفاده از روش‌های مدرن و مناسب، به شما کمک خواهند کرد تا به طور حرفه‌ای با تار آشنا شده و مهارت‌های لازم برای نواختن آن را به دست آورید.

همچنین بخوانید: آموزش سه تار در کرج


اگر علاقه‌مند به یادگیری تار هستید، با آموزشگاه موسیقی سرنا تماس بگیرید و برنامه‌ی آموزشی خود را شروع کنید. منتظر حضور گرم شما در آموزشگاه موسیقی سرنا هستیم.

آموزش تار در کرج


آموزش تار در کرج، آموزشگاه موسیقی سرنا بهترین آموزشگاه سازهای ایرانی در کرج می باشد که در این آموزشگاه اساتید مجرب و حرفه ای امر آموزش را به عهده دارند از جمله آموزش سازهای ایرانی می توان به آموزش تار و سه تا رد کرج اشاره کرد که توسط این مجموعه تدریس می شود.
 

اساتید سازهای مضرابی

عیسی غفاری

مدرس تار و سه تار

شیدا دباغی

مدرس تار و سه تار

رضا برمسجد

مدرس سنتور

سحر یوسف

مدرس ساز قانون

مهسا فرهمند

مدرس رباب و تنبور

مریم مظفرآبادی

مدرس سنتور

سمیرا تک سایه

مدرس بربت، تار و سه تار

ایمان محمد قاسم

مدرس سنتور

نوشین پاسدار

مدرس عود و بربط

سینا مقیمی

مدرس تنبور

آموزش تار در کرج

تار در لغت ایرانی به معنی زه، سیم و از لحاظ سازشناسی از گروه سازهای زهی مضرابی است. بنابر روایتی تار از زمان فارابی (حدود سال ۲۶۰ هجری – سال ۳۳۹ هجری) موسیقیدان معروف ایرانی وجود داشته و بعد از وی توسط صفی الدین ارموی و دیگران به سمت کمال پیش رفته‌است.

نواختن این ساز در دورهٔ زندیه در شیراز متداول و مرسوم بوده‌است. با این همه، نام نوازندهٔ مشخصی از این ساز در منابع دوره زندیه دیده نمی‌شود و از این‌رو، احتمالاً این ساز در آن دوره نام دیگری داشته‌است. ساز تار با شمایل و مشخصات کنونی (کاسه و نقاره شبیه به دل روبروی هم، با دسته‌ای متصل دارای ۶ سیم از زمان قاجار دیده شده‌است. 
مرتضی حنانه (استاد موسیقی ایرانی) در کتاب گامهای گمشده، تار را ساز ملی ایرانیان می‌داند و مرحوم روح‌الله خالقی (استاد موسیقی ایرانی) در کتاب سرگذشت موسیقی می‌گوید: ساز (تار) بهمراه نام سازهایی دیگر در شعر فرخی سیستانی شاعر ایرانی (۳۷۰–۴۲۹) ذکر شده‌است 

 

هر روز یکی دولت و هر روز یکی غژ            هر روز یکی نزهت و هر روز یکی تار

ساز تار ساخته و پرداخته ذوق ایرانی است (منحنی و قوس‌هایی که در ساخت تار دیده می‌شود در خوشنویسی و نقاشی و مینیاتور و معماری ایرانی جاری و ساری است) و طی سالهای متمادی کامل و کاملتر گشته‌است. آخرین اصلاحات توسط درویش خان استاد موسیقی ایرانی(۱۲۵۱تهران_۲ آذر ۱۳۰۵تهران) با افزودن سیم ششم جهت تکمیل و وسعت دامنه صوتی تار انجام پذیرفته‌است. تار دارای ۲۸ پرده است (یعنی کمتر از سه اکتاو). آخرین الگوی منحصربه‌فرد ساخت تار نیز متعلق به سازگر مشهور ایرانی استاد یحیی دوم (۱۲۵۴–۱۳۱۰ه‍.ش) می‌باشد چه به لحاظ شاخص فنی و چه از لحاظ ذوقی همچنان که گره چوب را به شکل متقارن روی کاسه تار (در اصطلاح چهار گل) طراحی می‌نموده‌است. جنس چوب کاسه تار از درخت توت، دسته آن گردو می‌باشد.

کلاس تار در کرج           آموزش تار در کرج

 

کلاس خصوصی تار کرج

آموزش خصوصی تار در کرج

کلاس آموزش تار در کرج

 

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
علي
|
1401/08/24 - 20:42
0
0
من براي كلاس خصوصي تار مزاحم شدم استاد براي كمالشهر داريد لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ ها
آکادمی موسیقی سرنا
|
1401/08/25 - 14:36
درود به شما
ممنون از حسن انتخابتون نسبت به آکادمی موسیقی سرنا
متاسفانه اساتید فقط در داخل مجموعه تدریس میکنند و پیشنهاد ما نیز در صورت داشتن امکان تحصیل در داخل آموزشگاه میباشد
نظرات كاربران :