• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

آموزش تار آنلاین

آموزش تار آنلاین، در آموزشگاه موسیقی سرنا، کلاس آموزش تار آنلاین توسط بهترین اساتید برگزار می گردد و برای هنرجویانی که برای فراگیری آموزش حرفه ای تار و سه تار میخواهند اقدام کنند در نظر گرفته می شود. این آموزش تار آنلاین که تحت دوره ای خاص در نظر گرفته میشود شامل مباحث منحصری است که تمامی موارد و نیازهای هنرجویان را در نظر می گیرد.
شما هنرجوی گرامی می توانید برای اطلاع از نحوه ثبت نام در آموزش تار آنلاین با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

نحوه آموزش تار آنلاین

تار یکی از اصیل‌ترین سازهای زهی ایران است که با مضراب نواخته می‌شود و در برخی مناطق خاورمیانه هم طرفدار دارد. تاریخ پیدایش این ساز به ۱۲ قرن قبل برمی‌گردد که البته این زمان قدیمی‌ترین تاریخ به دست آمده توسط مورخان است. آموزش و یادگیری تار همواره یکی از علایق هنرجویان ایرانی بوده است که در این مطلب می‌خواهیم اطلاعات کاملی در مورد نحوه یادگیری این ساز و کلاس‌های این ساز داشته باشیم.  

یادگیری تار ممکن است در شروع کمی مشکل به نظر برسد و این موضوع تا حدی به خاطر قدیمی‌ بودن ساختار این ساز است. البته همه سازها در طول زمان دچار تغییرات ساختاری شده‌اند اما تار یکی از سازهایی است که تغییرات ساختاری زیادی نداشته است و فقط در برخی زمینه‌ها دچار بهبود شده است. در ادامه مطلب نحوه آموزش و یادگیری تار را بررسی می‌کنیم.

بهترین آموزشگاه تار آنلاین

یادگیری تار کار چندان پیچیده و سختی نیست اما باید در نظر داشته باشید که یادگیری این ساز نیاز به پشت‌کار مناسبی دارد. به طور کلی یاد گرفتن یک ساز جدید غیر از این که به آموزش نیاز دارد به تمرین هم نیاز دارد. البته این تمرین بستگی به خود شما دارد و باید متناسب با نیازی که دارید زمان بگذارید. معمولا در هر کلاس، استاد میزان تمرین استاندارد را برای هر جلسه مشخص می‌کند اما اگر می‌خواهید به صورت حرفه‌ای‌تری این ساز را دنبال کنید بهتر است روزانه یکی دو ساعت هم به صورت شخصی تمرین داشته باشید.

مطالب مرتبط: آموزش تار در کرج


البته تمرین کردن بدون اطلاع از مشکلات نواختن تار می‌تواند از تاثیر تمرین کم کند. برای رفع این مشکل می‌توانید از یک هنرجوی ماهر یا نیمه ماهر استفاده کنید و هر هفته یکی دو ساعت زیر نظر وی تمرین کنید. تمرین کردن با یک استاد یا هنرجوی حرفه‌ای باعث می‌شود شما مشکلات نواختن تار را متوجه شوید و عملا با سرعت بیش‌تری پیشرفت کنید. یادگرفتن تار بین ۶ ماه تا   ۲ سال زمان می‌‌برد اما حرفه‌ای شدن در آن شاید نیازمند چندین سال تمرین و ممارست باشد.

آموزشگاه تار به صورت آنلاین

شما در هر سطحی که هستید باید از یک استاد ماهر هم کمک بگیرید. معمولا اساتید موسیقی به کمک تجربه بالایی که در نواختن تار دارند می‌توانند مشکلات و ضعف‌های بسیار ریز شما را در حین نواختن پیدا کنند. البته این میزان تبحر از هر استادی بر نمی‌آید به همین دلیل باید سعی کنید از اساتید خبره و باتجربه تار کمک بگیرید. اما همان طور که در قسمت قبل هم بیان شد برای هفتگی وجود یک شخص هنرجو و نیمه ماهر هم کفایت می‌کند. یادگیری شما بستگی به چند عامل مهم دارد که عبارت‌اند از: تمرین، استاد و استعداد. هر کدام از این ۳ عامل می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در سرعت یادگیری شما داشته باشند اما اگر تمرین درست و اصولی داشته باشید می‌توان مطمئن بود که در سریع‌ترین زمان به این ساز مسلط می‌شوید.