• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

موسیقی جوانان

موسیقی جوانان باید به گونه ای باشد که روح آنها را آرام کند ، پر از احساس باشد و به خستگی های حاصل از دغدغه هایشان پایان دهد.در حقیقت یک موسیقی اثارروحی ، فکری و جسمی زیادی برای جوانان به همراه دارد.

اهمیت موسیقی جوانان

تولید آثار فاخر موسیقی، نوآوری در موسیقی ایرانی مناسب با ذائقه قشر امروزی و حمایت از هنرمندان موسیقی ایرانی از جمله عواملی هستند که می تواند زمینه ساز ترویج این هنر در میان قشری از جامعه شود که بیشترین و تاثیرگذارترین جمعیت کشور را به خود اختصاص داده است و شاید بهتر باشد بگوییم که یکی از مهم ترین عوامل ترویج موسیقی فاخر ایرانی را می توان آموزش درست آن عنوان کرد. موسیقی می تواند خلاقیت جوان را به اوج برساند. همچنین در فضاهای پر سر و صدا موسیقی یک راه گریز است .موسیقی می تواند تمرکز فرد را بالا ببرد و  آرامش و نشاط او را افزایش دهد.
موسیقی جوانان
آموزش و فراگیری یک آلت موسیقی می تواند در بهبود رفتار، حافظه و دانش عمومی کودکان و بزرگسالان تاثیر مثبت داشته باشد و همچنین موجب توسعه و بزرگتر شدن قسمت چپ مغز کودکان می شود که افزایش حافظه را به دنبال خواهد داشت ولی این تنها مزیت یادگیری موسیقی نیست ؛ امروز، در این بخش از نمناک می خواهم 10 مزایای یادگیری موسیقی که در زندگی شما و در راه خوب تاثیر می گذارد را، به اشتراک بگذارم مزایای زیادی وجود دارد، اما من برجسته ترین آن ها را پیدا کردم که در ادامه خواهید خواند.
 

فواید و مزایای یادگیری موسیقی برای کودکان و بزرگسالان

1. یادگیری موسیقی برای سلامتی شما حیرت انگیز است
تحقیقات نشان داده است که پخش موزیک ،فشار خون شما را کاهش می دهد و باعث کاهش سطح استرس و اضطراب می شود با این حال، حتی پاسخ ایمنی بدن شما را تقویت می کند و شما را نسبت به ویروس ها مقاوم تر می کند.مهمتر از همه، ما می توانیم حتی در سن بالا، از پخش موسیقی لذت بریم و این یک فعالیت اجتماعی است که ذهن ما را فعال می کنداین امر ،مخصوصا در حفاظت از بیماری های مرتبط با ذهن، مانند؛ بیماری آلزایمر و زوال عقل بسیار مهم است. 2. یادگیری موسیقی باعث می شود شما خیلی باهوش باشید
مطالعات بسیاری نشان می دهد که چگونه یادگیری موسیقی می تواند ذهن را افزایش دهد در زمانی که شما از سن کم آن را انتخاب می کنید اما اگر سن کم را گذرانده باشید، چطور میشود؟معلوم می شود که یادگیری موسیقی در سن بالاتر، می تواند برای شما شگفت انگیز باشد. در یک مطالعه در دانشگاه فلوریدا جنوبی، به بزرگسالان بین 60 تا 85 ساله پیانو درس دادند ؛ شش ماه بعد، آنها بهبود حافظه، تاثیر کلامی، مهارت پردازش اطلاعات و سایر عوامل آگاهی را نشان دادند.
3. یادگیری موسیقی باعث ترقی زندگی اجتماعی شما می شود
هنگامی که شما یاد می گیرید که چگونه یک ساز را بنوازین، می توانید چیزهای زیبا برای لذت بردن دوستداران خود بسازید، که به شما نزدیک تر می شوند ؛ اگر تصمیم به نواختن موسیقی در عموم دارید، شما باید دوستان جدیدی را پیدا کنید. اگر با گروهی از نوازندگان مینوازید، احساس همبستگی در بین نوازندگان به اشتراک گذاشته می شود، که بیش تر از نواختن تنهایی می تواند باشد.هیچ کسی مانند موزیسین ها روابط خوبی با یکدیگر ایجاد نمی کنند، و ضمانت و دوستی که ایجاد میشود، بسیار با ارزش است.

 
4. یادگیری موسیقی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد
آیا تا به حال فکر کرده اید، چگونه برخی از نوازندگان می توانند در مقابل صدها یا حتی هزاران نفر در صحنه حضور پیدا کنند و فقط اجرا کنند؟ اعتقاد دارم، برای انجام کاری شبیه به آن، بدون توجه به اینکه چقدر خوب است، به اعتماد به نفس زیادی نیاز است. یادگیری موسیقی، به شما فرصت می دهد تا خودتان را در این وضعیت قرار دهید و مهمتر از همه، خودتان را به سمت آنها بکشید! شنوندگان، نباید زیاد باشند شما می توانید فقط برای یک نفر یا شریک زندگی خود انجام دهید ، اما هنگامی که مقاومت میکنید، احساس خوبی در مورد خودتان خواهید داشت و بهترین چیز این است که اعتماد به نفس خود را در دیگر قسمت های زندگی تان به همراه داشته باشید.
آموزشگاه موسیقی در کرج
 
 
5. موسیقی نظم و صبر را به همراه دارد
آنها می گویند؛ بهترین چیزها در زندگی ارزش انتظار و یا کار کردن را دارد ،قادر بودن به نواختن موسیقی استثنا نیست، ما به کار خستگی ناپذیر برای زمان مناسب نیاز داریم این ،نیاز به تعهد و استقامت دارد اما هنگامی که ما از این طریق به آن می رسیم و فواید نواختن موسیقی را میبینیم،می توانیم درسی را که اهمیت صبر و آرامش را نشان میدهد، تجربه کنیم.


6. یادگیری موسیقی باعث خلاقیت می شود
طبق گفته پل آلن، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، موسیقی به شما اجازه می دهد تا آنچه که در حال حاضر وجود دارد را به روش جدیدی بیان کنید.موسیقی، همه چیز را در مورد درک قوانین اساسی و فرم صدای شما بیان می کند ؛ نوشتن آهنگ های خود، ساختن سازوکارها و اجرای مجدد آهنگ های موجود، راه هایی است که موسیقیدان ها از هیچی چیزهایی را کشف میکنند. جای تعجب نیست که تحقیقات نشان داده است ،که بسیاری از افراد موفق در یک برهه از زندگی خود موسیقی را تجربه کرده اند.
آکادمی موسیقی در کرج 

 

جوانان موسیقی ایرانی

موسیقی و جوانان

مدرسه موسیقی جوانان

تاثیر موسیقی بر اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس با یادگیری موسیقی

یادگیری موسیقی برای هوش

مزایای یادگیری موسیقی

یادگیری موسیقی در سنین بالا موثر در سلامتی

نظرات كاربران :