• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

آموزش سازدهنی در کرج

کلاس سازدهنی کرج

آموزش سازدهنی در کرج، یکی از سازهای موسیقی که امروزه طرف داران زیادی دارد ساز دهنی یا هارمونیکاست که در آموزشگاه موسیقی سرنا توسط اساتید مجرب این ساز آموزش داده می شود.
 
آموزش ساز دهنی یکی از مهمترین دروس موسیقی است که به دانش آموزان کمک می‌کند تا توانایی خواندن و نواختن نت‌ها را به خوبی یاد بگیرند. برای آموزشگاه موسیقی در کرج می‌توانید از روش‌های زیر برای آموزش ساز دهنی استفاده کنید:
  1. انتخاب ساز مناسب: ابتدا باید به دانش آموزان انتخاب ساز مناسب برای آموزش ساز دهنی کمک کنید. معمولاً سازهایی مانند پیانو، گیتار، ویولن و فلوت برای آموزش ساز دهنی مناسب هستند.
  2. آموزش نت‌خوانی: به دانش آموزان باید یاد داد که چگونه نت‌ها را بخوانند و برای ساز خود نوازش کنند. این مهارت اساسی برای آموزش ساز دهنی است و باید با دقت و تمرین زیاد یاد داده شود.
  3. تمرین‌های مختلف: برای ارتقاء مهارت‌های دانش آموزان در آموزش ساز دهنی، می‌توانید از تمرین‌های مختلفی مانند تکنیک‌های نوازش، تمرینات انگشتی و تمرینات تنفسی استفاده کنید.
  4. آموزش قطعات موسیقی: به دانش آموزان باید قطعات موسیقی مختلفی را برای ساز خود یاد بدهید تا بتوانند مهارت‌های خود را در کاربردهای واقعی نشان دهند
  5. ارائه اجراهای عمومی: برگزاری کنسرت‌ها و اجراهای عمومی برای دانش آموزان می‌تواند انگیزه آن‌ها را افزایش دهد و به آن‌ها کمک کند تا مهارت‌های خود را بهتر به نمایش بگذارند.

با اجرای این روش‌ها و توجه به نیازهای ویژه دانش آموزان، می‌توانید به خوبی آموزش ساز دهنی را برای آموزشگاه موسیقی سرنا در کرج ارائه دهید.
 

اساتید سازهای بادی

مصطفی موسوی

مدرس نی

امیر سالار امامی

مدرس ساز کلارینت

علی ترابی

مدرس هارمونیکا

علی ضرابی

مدرس ترومپت

کسری آجیلی

مدرس فلوت

آموزش سازدهنی در کرج، برای مشاهده رزومه این اساتید به صفحه معرفی اساتید می توانید مراجعه کنید.

انواع ساز دهنی

آموزش سازدهنی در کرج
 
ساز دهنی بر حسب کاربرد و ویژگی‌های ساختمانی به دو دسته تقسیم بندی می‌شود. در این طبقه‌بندی در واقع از ساز‌های بیس و کورد که برای کار‌های گروه نوازی استفاده می‌شوند صرف نظر کرده و ساز دهنی‌هایی که بیشتر برای تکنوازی استفاده می‌شوند را به دو دسته زیر تقسیم می‌کنند:

۱. سازدهنی‌های دو زبانه‌ای

در این نوع ساز دهنی در هر سوراخ دو زبانه وجود دارد و تولید صدا با استفاده از عمل دمش یا مکش انجام می‌شود. پس هر نتی که به صدا در می‌آید حاصل ارتعاش دو زبانه است. از ساز دهنی‌های این گروه به دو نوع اکتاو (Octave) و ترمولو (Tremolo) می‌توان اشاره کرد:
نوع اکتاو: دو زبانه‌‌ای که پیشتر به آن اشاره شد، به فاصله‌ی یک اکتاو نسبت به هم کوک شده و در زمان نواختن هر دو زبانه باهم مرتعش می‌شوند. در نتیجه‌ی ایتن ارتعاش، صدای تمام نت‌ها به صورت یک فاصله هشتم یا همان اکتاو تولید می‌شود.
نوع ترمولو: در این نوع ساز دهنی دو زبانه ساز با اختلاف کمی در فرکانس نسبت به هم کوک می‌شوند. بنابر این هنگام نواختن که هر دو زبانه با هم به ارتعاش در می‌آیند، صدای حاصله کیفیتی دوگانه دارد که در اصطلاح به آن Tremolo Effect می‌گویند. یکی از ویژگی‌های ظاهری و بارز این نوع ساز داشتن دو ردیف سوراخ کنار هم است.

۲. سازدهنی‌های تک زبانه‌ای

در این نوع ساز دهنی هر نتی که به صدا در می‌آید حاصل ارتعاش یک زبانه است. از ساز دهنی‌های این گروه به دو نوع سازدهنی‌های دیاتونیک (Diatonic) و کروماتیک (Chromatic) می‌توان اشاره کرد:
نوع دیاتونیک: از قدیمی‌ترین و اولین نوع ساز دهنی است. در نوع دیاتونیک در هر سوراخ ۲ زبانه وجود دارد که هریک از آن‌ها فقط با عمل دمش یا مکش به صدا درمی‌آید. رایج‌ترین نوعش، نوع ماژور (Major) است که در آن از نت‌های گام دیاتونیک ماژور (Major Diatonic Scale) استفاده می‌شود و در حالت عادی غیر از این نت‌ها، نت دیگری با آن قابل اجرا نیست. اما نوازندگان حرفه‌ای و قدر با کمک گرفتن از تکنیک‌هایی مانند Bending و Overbending می‌توانند سایر فواصل و نت‌های متعلق به گام کروماتیک را نیز با آن اجرا کنند.
نوع کروماتیک: اگر دو ساز دهنی از نوع دیاتونیک را کنار هم قرار دهیم…
مقاله مرتبط: معرفی ساز هارمونیکا
سازدهنی‌ها بر حسب قابلیت‌های مختلف و جنس صدایشان در سبک‌های خاصی از موسیقی بیشتر کاربرد دارند که در زیر کاربرد هر نوع ساز دهنی در هر سبک گفته شده‌است.
سازدهنی ترمولو و اکتاو: در سبک‌های فولک Folk و پاپ Pop کاربرد بیشتری دارند.
سازدهنی دیاتونیک: در سبک‌های فولک Folk، ایرلندی Irish، راک Rock، کانتری Country، بلوز Blues و پاپ Pop کاربرد دارد.
سازدهنی کروماتیک: سبک‌های ایرلندی Irish، جز Jazz، کلاسیک Classical و پاپ Pop را بیشتر با این نوع ساز دهنی اجرا می‌کنند.
سازدهنی بیس و کورد: در کار‌های گروه نوازی و در سبک‌های کلاسیک Classical کاربرد دارد.

آموزش سازدهنی کرج

کلاس آموزش سازدهنی در کرج

آموزش سازدهنی کرج

مراکز اموزش سازدهنی در کرج

آموزش ساز دهنی در کرج

نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 4
افسان
|
1401/06/01 - 13:35
0
0
خواستم تشکر کنم از آقای ترابی بابت تدریس جوبشون ‌
امیرعلی
|
1401/03/07 - 13:02
0
0
سلام، آموزش سازدهنی برای کودکان هم دارید؟
پاسخ ها
آکادمی موسیقی سرنا
|
1401/03/30 - 15:48
درود 
بله ولی باید بفرمایید چند سالشون هست چون بهتر است بالای 8 سال باشند یا میتوانید بصورت حضوری تشریف بیاورید و با استاد مشاوره داشته باشید
امیرعلی
|
1401/03/07 - 13:01
0
0
سلام، آموزش سازدهنی برای کودکان هم دارید؟
نظرات كاربران :