• شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه 
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639
  • آدرس آموزشگاه موسیقی سرنا  :  کرج ، بلوار مانی، کوچه مانی یک، انتهای کوچه
  • شماره تماس آکادمی موسیقی سرنا :    32238651-026      32287019-026       09306460639

کلاس آموزش دف در کرج

ساز دف

ساز دف یکی از سازهای کوبه‌ای در موسیقی ایرانی است که شامل حلقه‌ای چوبی است که پوست نازکی بر آن کشیده‌اند و آن را با ضربه‌های انگشت می‌نوازند. دف ایرانی شبیه به ساز دایره و کمی بزرگتر از آن و با صدایی بم‌تر است.
دف یکی از سازهای  پرطرفدار ایرانی است. این ساز در میان بانوان ایرانی بسیار رواج پیدا کرده و بسیار محبوب می باشد. دف حلقه‌ای از جنس چوب می‌باشد که عرض آن حدود ۵ تا ۷ سانتی‌متر و قطر آن از ۲۵ تا ۴۰ سانتی‌متر است. بر یکی از سطوح این ساز پوست کشیده شده و در داخل جدار چوبی آن حدود ۴۰ حلقه‌ی فلزی قرار گرفته است. این حلقه‌ها با فواصل مساوی صدایی زنگ‌وار تولید کرده به همراه صدای اصلی ساز حالت دلنشین و ذابی را به وجود می‌آورد. در گوشه‌ای از جدار چوبی دایره سوراخی تعبیه شده که نوازنده برای نگه‌داشتن ساز به هنگام اجرا انگشت شست خود را درون آن می‌گذارد و با بقیه‌ی انگشتان هر دو دستش بر روی سطح پوستی ساز می‌کوبد. نوازنده در هنگام نواختن با تکان‌هایی که به ساز می‌دهد سبب لرزش حلقه‌های آویزان در جدار داخلی آن می‌گردد و از این طریق صدای زنگ‌وار، توأم با کوبش پوست به وجود می‌اورد. هیچ‌یک از صداهای تولید شده در این ساز، ارتفاع معینی، ندارند.
 
کلاس آموزش دف در کرج

آموزش ساز دف در کرج

ساز دف از زمان های قدیم تا کنون طرفداران بسیار زیادی داشته است. دف سازی زنده و بسیار پر شور می باشد. برای آموزش ساز دف در شهر کرج اگر به دنبال آموزشگاه موسیقی معتبر برای یادگیری ساز دف هستید آکادمی موسیقی سرنا را به شما معرفی می کنیم. 

 

هزینه کلاس دف در کرج

دایره در ابعاد بزرگتر نیز ساخته می‌شود که آن را دف می‌نامند. دف دارای همین مشخصات دایره می‌باشد، فقط در اندازه‌ی بزرگتر از آن ساخته می‌گردد. دف نسبت به دایره از صدای بم‌ تری برخوردار می‌باشد که همین امر باعث گردیده تا صدایی کاملاً جذاب و استثنایی داشته باشد. برای یادگیری ساز دف در آموزشگاه موسیقی سرنا می توانید با پرداخت کمترین هزینه از به روزترین سبک های آموزشی در این آکادمی استفاده کرده و با وجود حرفه ای ترین اساتید در این آموزشگاه موسیقی بیشترین لذت را از یادگیری ساز دف برده و ما را به دیگران معرفی نمایید. 

گروه دف زن آموزشگاه موسیقی سرنا 

آموزش دف در کرج

آموزش دف در کرج

ساز دف از سازهای ضربی ایرانی شبیه به دایره ولی بزرگ‌تر از آن و با صدای بم‌تر است. چنان‌که از کتاب‌های موسیقی و نوشته‌ها و اشعار بر می‌آید، در دوره اسلامی ایران، این ساز برای پشتیبانی از ساز و حفظ وزن به کار می‌رفته و رکن اصلی مجالس عیش و طرب و محافل اهل ذوق و عرفان بوده که قوالان هم با خواندن سرود و ترانه آن را به کار می‌بردند. در کتاب‌های لغت در معنی دف یا دایره می‌نویسند: آن چنبری است از چوب که بر روی آن پوست کشند و بر چنبر آن حلقه‌ها آویزند. در قدیم برای آنکه طنین بهتری داشته باشد روی دف پوست آهو می‌کشیدند. در قدیم دف یا دایره کوچک را که چنبر آن از روی و برنج ساخته می‌شد خمک یا خمبک می‌گفتند. به دست زدن با وزن و به اصطلاح بشکن زدن هم خمک یا خمبک می‌گفتند. یکی از ویژگی های ساز این است که این ساز برای تمامی رده های سنی قابل یادگیری بوده و همچنان که می دانیم و دیده ایم دف یکی از پر شورترین سازهای ایرانی می باشد که حس و حال بسیار خوبی را برای نوازنده آن در بر دارد. برای یادگیری هر چه بهتر ساز دف به آموزشگاه موسیقی سرنا اعتماد کنید. 
نوازندگان به نام دف در ایران می‌توان بیژن کامکار و مسعود حبیبی را نام برد. هژار زهاوی از نوازندگان بنام بین‌المللی است.

موسیقی کودک 

ساز دف به کودکان نیز آموزش داده می شود ما در آموزشگاه موسیقی سرنا در هر رده سنی در هر گروه و سبک موسیقی به کودکان و نوجوانان و جوانان و ... انواع سازها را آموزش می دهیم و با وجود اساتید مجرب و حرفه ای در آموزشگاه موسیقی بهترین سبک های آموزشی را ارائه می دهیم و با برگزاری انواع دوره ها و کلاس ها استعداد کودکان شما را شکوفا می کنیم.

سن یادگیری ساز دف

آموزش ساز دف در همه سنین امکان پذیر است. کودکان می توانند به آموزش دف بپردازند ولی شروع کلاس آموزش دف بهتر است بعد از گذراندن دوره آموزش موسیقی کودک (ارف) باشد. نوجوانان و بزرگسالان هم می توانند به آموزش دف بپردازند .اموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه بعنوان تفریح محسوب می شود می تواند در تقویت حافظه و توانایی های ذهنی، و هماهنگی چشم ودست نقش داشته باشد.پیشرفت در یادگیری موسیقی و کلیه رشته های هنری بتدریج و به آرامی انجام می شود و برای موفقیت و کسب مهارت، تمرین و ممارست لازم است. پیشرفت هنرجویان در نواختن دف بستگی به میزان تمرین و استعداد آنها دارد و معمولا تمرین روزانه و مداوم کارایی بیشتری دارد.

قیمت آموزش دف

آموزشگاه موسیقی در کرج

هزینه کلاس دف در کرج

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*