026-32238651
026-32238651
026-32287019
026-32287019
آموزش موسیقی کودکان در کرج

آموزش موسیقی کودکان در کرج

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج

آموزشگاه تخصصی موسیقی کودک در کرج

آموزشگاه موسیقی سرنا

آموزشگاه موسیقی سرنا با داشتن اساتید مجرب در زمینه موسیقی کودک و همچنین روانشناسی موسیقی کودک و خود کودک میتواند کودک شما را برای شناخت موسیقی به صورت تخصصی و شناخت موسیقی مورد علاقه کودکتان کمک میکنند . کودکان با موسیقی آرام می شوند چراکه پژوهش های جدید نشان می دهد که موسیقی به همان اندازه که بر پدرو مادر کودک تاثیر می گذارد می تواند بر روی فرزندان آنها نیز موثر باشد. بنابراین پدر و مادری که خودشان ا موسیقی گوش کرده و لذت می برند می‌توانند همین روش را برای آرامش بچه ها استفاده کنند.

ادامه مطلب
 آموزشگاه موسیقی سرنا

برگزاری دوره های موسیقی کودک رایگان در آکادمی موسیقی سرنا با ظرفیت محدود 

موسیقی کودک

کودکان  با موسیقی آرام می شوند چراکه پژوهش های جدید نشان می دهد که موسیقی به همان اندازه که بر پدرو مادر کودک تاثیر می گذارد می تواند بر روی فرزندان آنها  نیز موثر باشد. بنابراین پدر و مادری که خودشان ا موسیقی گوش کرده و لذت می برند می‌توانند همین روش را برای آرامش بچه ها استفاده کنند.
آموزش موسیقی کودکان در کرج
موسیقی کودکان و نونهالان ، سبکی از موسیقی است با سازبندی خاص و ملودی‌های ساده که توسط آهنگسازان بزرگسال برای نونهالان ساخته و پرداخته می‌ گردد و گروه سنی مخاطبان تا سنین نوجوانی را در بر می‌گیرد. هدف اصلی از ایجاد یک موسیقی برای کودکا، تفریحی و آموزش وی میباشد چرا که در تعلیم و تربیت کودک برای رفتار، آگاه‌سازی، یادگیری، مهارت‌ها، بازی‌ها و آشنایی با فرهنگ بومی نقش مهمی را میتواند ایفا می‌کند.

روانشناسی موسیقی کودک

موسیقی و بازی از مواردی هستند که در درمان اختلالاتی نظیر بیماری های روحی و روانی کودکان قطعا  مؤثر است. موسیقی درمانی در کودکان باعث تغییردر خلق و خوی آنها می شود و زمینه بهبود رفتارهای فردی، اجتماعی، اعتماد به نفس، درمان لکنت زبان و افزایش هوش آنها را خواهد داشت. امروزه با همکاری پزشکان، روانشناسان کودک و مربیان موسیقی در درمان بیماری‌هایی همچون اوتیسم، بی‌قراری و بیش فعالی از موسیقی درمانی به عنوان یکی از راه‌های مؤثر در درمان وی میتوان استفاده کرد. همچنین موسیقی‌هایی که در مهد کودک‌ها اجرا یا پخش می‌شود برای نشان دادن و تحریک موفقیت، حس کامیابی و پیروزی در کودکان بهره برده می شود.

بسیاری از پدران و مادران که در دوران کودکی و نوجوانی توفیق یادگرفتن یکی از شاخه های هنر موسیقی را نداشته اند، هم اکنون با علاقه به موسیقی گوش می دهند و در عوض سعی میکنند تا فرزندان خود را از فراگیری این هنر روح نواز محروم نکنند.
 

بهترین ساز برای آموزش موسیقی به کودکان

موسیقی کودک کرج

 


مشخص کردن علاقه کودک به ساز

آموزش پیانو هنگامی آغاز می شود که کودک به ساز تسلط نسبی داشته باشد. برای پیدا کردن اینکه فرزند شما به چه سازی علاقه دارد و یا از چه سبک موسیقی بیشتر لذت میبرد، بکار بردن پیشنهادهای زیر می تواند مفید واقع شود :
۱) امکان گوش دادن و مشاهده نحوه نواختن انواع سازهای ممکن را بدون آنکه او متوجه شود شما هدف خاصی را دنبال می کنید برای او فراهم نمایید.
۲) هنگامی که با هم از رادیو ضبط به موسیقی گوش می دهید و یا به کنسرت رفته اید راجع به سبک موسیقی کلاسیک، اصیل، پاپ و ... با او صحبت کنید.
۳) فقط به فکر انتخاب ساز نباشید، موارد دیگری نیز مهم است. بعنوان مثال هنرجویان کودک گیتار بیس به مراتب کمتر از هنرجویان کودک فلوت یا ریکوردر هستند. ممکن است با فرستادن فرزند خود به کلاس گیتار بیس که به احتمال زیاد خلوت است ذوق موسیقی در او کمرنگ شود حال آنکه اگر به کلاس فلوت فرستاده می شد به علت شرکت بیشتر هم سن و سالهای او، علاقه به موسیقی در او متبلورتر می گشت.
۴) قبل از قول دادن به کودک که فلان ساز را برایش خواهید خرید از قیمت آن مطلع شوید تا با بودجه شما هماهنگی داشته باشد.
۵) به احتمال زیاد فرزند شما در اوایل کار از دشوار بودن یادگیری شکایت خواهد کرد، توجهی نکنید و تنها سعی کنید او را تشویق به یادگیری کنید.
۶) تجربه نشان داده است که سازهایی مانند ریکوردر یا پیانو برای شروع کار کودکان مناسبتر هستند و برعکس سازهای مضرابی یا آرشه ای دشوار تر، لذا جز در موارد خاص سعی نکنید که این قانون را زیر پا بگذارید. پس از چند سال تمرین و آشنایی با موسیقی فرزند شما می تواند ساز اصلی خود را انتخاب کند.
۷) علاوه بر همه موارد بالا باید دقت کنید که آیا در منزل خود فضای نگهداری ساز را دارید یا خیر؟ و اینکه سر و صدایی که این ساز ایجاد خواهد کرد آیا ممکن است مزاحم زندگی دیگران شود؟ شاید قبول نکنید ولی همین موضوع اخیر می تواند مانع تمرین و پیشرفت فرزند شما شود.

آموزش موسیقی در کرج
آیا فرزند شما آماده فراگیری موسیقی است؟
آموزش ویلن از حدود شش سالگی با سازهای کوچکتر از سایز معمول آغاز می شود. بسیاری از اساتید موسیقی معتقد هستند که اگر فرزند خود را زودتر از آنچه لازم است به کلاسهای موسیقی بفرستید ممکن است، استعداد موسیقی آنها را برای همیشه کور کنید.
کودک ممکن است در صورت برخورد با دشواری های فراگیری ساز نا امید شود و اعتماد بنفس خود را برای مدت زیادی از دست دهد، این امر می تواند برای او در سایر زمینه های زندگی از جمله مدرسه نیز مضر باشد. بسیاری از کودکانی که در سنین زیر ۸ سال به کلاسهای آموزش موسیقی جدی فرستاده می شوند دچار چنین مشکلاتی خواهند.
  1.  اگر از زیر ۸ سال می خواهید موسیقی را وارد زندگی فرزند خود بکنید، فلوت ریکوردر بهترین انتخاب است. تجربه نشان داده است از زمانی که کودک انگشتان خود را با اختیار به حرکت در می آورد، می تواند هنرآموز فلوت باشد.
  2.  برعکس مورد اول پیانو را باید زمانی شروع کرد که کودک حد اقل بتواند در حالت ایستاده به کلاویه ها تسلط نسبی داشته باشد و قدرت فیزیکی آن برای فشار دادن کلاویه ها کافی باشد.
  3.  سازهای زهی از خانواده ویلن معمولا" از سن شش سالگی زودتر شروع نمی شوند، ضمن اینکه یقینا" باید با سازهایی در ابعاد کوچکتر مثل یک هشتم یا یک چهارم آموزش را آغاز کرد.
  4.  سازهای بادی بجز فلوت ، ریکوردر معمولا" هنگامی شروع می شوند که دندانهای اصلی کودک رشد کرده باشند و کودک قدرت کافی برای دمیدن در ساز را دارا باشد. همچنین چون این سازها کمتر در ابعاد کوچکتر موجود هستند باید دقت کرد که آیا وضعیت فیزیکی کودک توانایی اجرای ساز را دارد یا خیر.
  5. سازهای مضرابی مانند سه تار، گیتار و ... که در ابعاد کوچکتر هم وجود دارند برای کودکان زیر ۸ سال توصیه نمی شوند.
  6.  نکته بسیار مهم آنکه فرا گیری مهارت های آوازی برای کودکان و نوجوانان بصورت جدی برای سنین پایین ۱۵ سال توصیه نمی شود. اما کلاس های آوزا خوانی دست جمعی از سن سه سالگی با عث رشد علاقه آنها به موسیقی خواهد شد.

انتخاب ساز

انتخاب ساز مناسب و با علاقه  از اساسی ترین امور در یادگیری موسیقی است و باید در ما انگیزه و اشتیاق برای انجام تمرین های موسیقی را ایجاد کند.

آموزشگاه موسیقی سرنا به والدین توصیه می کند که انتخاب ساز را به انتخاب و علاقه خود کودک بگذارند تا کودک سازی را که دوست دارد بتواند  با علاقه یاد بگیرد. اساتید آموزشگاه موسیقی سرنا همواره آماده ارایه مشاوره به کودکان شما جهت انتخاب ساز مناسب که با روحیات و سلایق آنها مطابقت دارند می باشد.

انتخاب استاد

سعی کنید استادی را انتخاب کنید که در کار خود تبحر لازم را داشته باشد و به خوبی بتواند از لحاظ روحی با شما ارتباط برقرار کند.

در صورتیکه برای کودکتان می خواهید استاد موسیقی انتخاب نمایید به این نکته توجه داشته باشید که استاد می بایست علاوه بر تخصص در ساز مورد نظر در زمینه ارتباط با کودکان نیز قوی باشد زیرا در تدریس موسیقی به کودکان برقراری ارتباط موثر از تخصص استاد مهمتر است.پس توصیه اکید ما بر انتخاب استادی است که نحوه کار با کودکان را بلد است. 

تمرین و ممارست

اگر می خواهید در موسیقی حرفه ای شوید چاره کار تنها و تنها تمرین و تکرار است سعی کنید بعد از کلاس مطالبی که آموخته اید را در منزل تمرین کنید تا در ساز موزد نظر به تسلط برسید.

شرکت در تمرین های گروهی

با تسط نسبی روی تمرین های کلاس و کار انفرادی روی ساز باید تمرین های عملی خود را در گروه نیز انجام دهیم.
مخصوصا در کودکان باید حتما این مورد صورت گیرد تا ترس اجرا جلوی دیگران را نیز در کودک از بین ببریم.
 
آموزشگاه موسیقی کودک در کرج

 

شهریه کلاس موسیقی کودکان در کرج

آموزشگاه تخصصی موسیقی کودک در کرج

بهترین آموزشگاه موسیقی کودکان در کرج

بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج

آموزشگاه موسیقی سرنا

موسیقی کودک در کرج

کلاس موسیقی کودکان کرج

موسیقی کودکان کرج

آموزش موسیقی کودک کرج

آموزشگاه موسیقی کودکان کرج

موسیقی کودکان گوهردشت کرج

كلاس موسيقي كودكان كرج

نظرات كاربران :
 
 

اساتید موسیقی کودک

اولین سئوال برای هنرآموز یا والدین او این است که کدام ساز را آموزش ببیند و یا اینکه به رشته خوانندگی قدم بگذارد؟ نوع ساز به هیچ وجه مهم نیست، نباید انتظار داشته باشید که فرزند شما همانند فلان موسیقی دان مهارت ساز زدن پیدا کرده و الگوهای قدیمی را دنبال کند. مهم آن است که فرزند شما بتواند با ساز انتخابی ارتباط برقرار کند و بتواند نوآوری های جدیدی در نواختن یا استفاده از ساز داشته باشد، موفقیت یعنی همین."

ادامه مطلب

ویدیو

ادامه مطلب